Cenové relace v Řecku(ceny jídel, nákupů, ubytování, služeb)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
sabina.s

Re: Cenové relace v Řecku(ceny jídel, nákupů, ubytování, slu

Příspěvekod sabina.s » 05 říj 2011, 09:35

Můžete mi někdo napsat, jak se průměrně cenově pohybuje ubytování v Řecku v soukromí? (Je mi jedno v jaké oblasti) .... Smazáno od admin - respektujte prosím pravidla df.. (Pavel)
PrVk

Příspěvekod PrVk » 05 říj 2011, 10:25

Konkrétní nabídky ubytování se zde nesmí zveřejňovat, proto sledujte, kdo vám co tady napíše do SZ (soukromých zpráv).
Sally

Příspěvekod Sally » 05 říj 2011, 12:25

Tak letos jsem jaksi nepostřehl proti loňsku moc změny v cenách jídel a pití. Na Kosu. Pivo točené jsme kupovali od 2 do 4 Euro (tak jako vloni), greek salát stál v průměru okolo 5 Euro, zrovna tak jako Mussaka. Nejdražší jídlo jsme si dávali na Nissirosu - cena a velikost porce. Kopečková zmrzlina 1,20 Euro, porce jako 2,5 kopečku tady. Benzín stál 1,7 Euro. A hospody, tedy taverny byly vesměs naplněny. Určitě ne jako v sezoně, ale dalo se to. Vesměs jsme ve dvou dali za celodenní stravu (snídaně, oběd a večeře, škopek a víno (retcina či něco nealko) 50 Euro.
Kromě jedné taverny Zor....., kde se chovali hrozně a už jsme chtěli odejít, tak všude kde jsme byli nás obskakovali a vážili si nás jako hostů. Vesměs všude nějaký ten prezent na odchodnou nebo jen tak k pivu (chipsi, mandličky s oříškama, ouzo/to pak bylo směněno za vodku, likér apod.)
Když jsme počítali polopenzi s doplatkem za oběd a pivo, vyšlo to téměř stejně.

Jo a byli jsme tam v termínu 15. - 26. září 2011 (vloni uprostřed srpna)
Naposledy upravil 1 dne Sally, celkově upraveno 5
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 05 říj 2011, 13:09

to sabina.s: Cenové relace ubytování ? 1) záleží na oblasti 2) záleží na období ... v Červnu a Září je levněji, než v Červenci a Srpen ? Ten je úplně nejdražší. 3) Ubytování u moře v dobrém a rušném místě bude dražší než někdo v klidu, bokem ruchu.
Je to hodně povrchní odpověď, ale tak se to má. Je možné v Červnu sehnat ubytování pro 4 člennou rodinu za 35 €, 40, 50 €... ale taky i za 90 - 100 €. Záleží na nabídce, ale také i ochotě, kolik za ubytování bucete chtít dát vy. Proto raději si vybírám ubytování až na místě, kde přijedu. Podívám se jak daná lokalita vypadá, podívám se na vytypovaný objekt, pokecám s majitelem a pak se rozhodneme jestli jo, nebo ne. Tak to dělám už roky... Jinou možností je, že pohledáš na netu. Stačí zadat do vyhledávače například slova "accomodations in Greece" nebo slova "rooms to let" a podobně. Pak už jen koukat co to vyhodí.
Rovnou říkám, že tady na diskusi si hledá každý ubytování sám. Navzájem si tu vyměňujeme informace o cestování stavu cest, dopravní omezení, předpisy, průjezd hranic států atd. O ubytování, jejich tipech nepíšeme. Ctíme pravidla diskusního fóra kde je napsáno mimo jiné, že "Nezařazujte prosím odkazy (reklamu) na komerční stránky ani příspěvky s komerčním podtextem např. o službách jiných. Nezařazujte, nenabízejte nebo nežádejte kontakty nebo zprostředkování komerčních služeb s kontaktem na e-mail. Neodkazujte ani na jiné osoby registrované v tomto DF zabývajícími se komerčními aktivitami. Nezneužívejte toto DF k jinému účelu, než ke kterému bylo zřízeno. Opakované porušení pravidel může mít za následek zamezení vstupu do fóra tomu, kdo se tohoto opakovaně dopustí." ;)
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
PrVk

Příspěvekod PrVk » 08 říj 2011, 08:53

Pro sabinu.s -a nejen pro ni: Pokud vznesete zde dotaz a jeho odpověď kvůli pravidlům DF nemůže být veřejná, otevřete si "diskuzní fórum-NOVÉ " a podívejte se vlevo nahoře, kde je uveden počet nových zpráv (soukromých). Toto číslo si rozklikněte a můžete číst. Je jisté, že na vaši otázku jsou tam odpovědi, ale vy o nich dosud nevíte (protože odpovídající je stále vidí jako nepřečtené).
matrix

Re: JEN TAK SI KECNOUT :)

Příspěvekod matrix » 02 kvě 2012, 21:30

to Pavel:
v loni koncem září v marketu v Nikiti jsme platili: řecký jogurt 1 kg - 1,99
feta 1 kg, 4,25
značkový oliv olej z Kréty 5 l - 20,-

Všechny ceny jsou pochopitelně v euro. :lol: :lol: Jo a mycí prostředek na nádobí, kvalitnější obdoba našeho Jaru za 1,25 a čisté přírodní oliv. mýdlo za 1,25. Na trhu v Nikiti 1 kg hroznového víma se pohyboval kolem 1 euro, frape v baru na pláži bylo za 1,20. Za oběd v taverně v Ouranoupoli jsme platili necelých 12 euro (2x gyros s hranolky, 2x řecký salát a 2x pivo).
To je tak vše co mně podařilo udržet v paměti :D
2003-2008 Montenegro, 2010-Swinoujscie (Pl), 2011-Nikiti+Vourvourou+FYROM-Ohrid, 2012-Kréta (červen)+Thassos(září), 2013-Sveti Stefan (MNE), 2014-Polychrono+Meteora, 2015- Possidi, 2016 - Polychrono (červen), Gallipoli (It - září), 2017 - Ouranopoulis, 2018 - Metamorfosis
MilanV

Příspěvekod MilanV » 18 črc 2013, 12:31

Grécky premiér Antonis Samaras v televíznom vystúpení ohlásil zníženie dane z pridanej hodnoty za útratu v reštauráciách z 23 na 13 % s platnosťou od 1. augusta.
(http://ekonomika.sme.sk/c/6872656/greci ... nikov.html)

Uvidíme, čo to spraví s cenami (a či vôbec niečo) ;)
Už sa neviem dočkať, ako sa začiatkom augusta o tom osobne presvedčím...
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 18 črc 2013, 12:57

-->MilanV: ..to je zajímavá zpráva, nicméně jako rodilý skeptik si myslím, že to neudělá s cenama v restauracích nic a uvedené DPH spadne do příjmu poskytovatelům těchto služeb, kteří si již od nepaměti stěžují, že jdou pod cenou..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
MilanV

Příspěvekod MilanV » 18 črc 2013, 13:24

Ak zostanú s cenami na rovnakej úrovni, tam mi to v podstate nebude až tak vadiť (samozrejme, ako správny našinec by som chcel VŠETKO a ZADARMO :lol: ); podstatné je, aby tie ceny nedvíhali. Keď išla DPH-čka na reštauračné služby hore (už ani neviem, či to bolo vlani alebo predvlani), tak som nepostrehol žiadne výraznejšie zdraženie.
Alebo som možno bol len taký vytešený z grécka, že mi to bolo jedno...
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 18 črc 2013, 19:46

Keď išla DPH hore, tak ceny rapídne hore nešli preto lebo asoň ja som sa nikdy nestretol, že by mi v reštike alebo za gyros dali oficiálny doklad z pokladnice. :) :roll:
Toto je len konštatovanie a nie výčitka Grékom ;) , ja tiež radšej beriem zákazky bez faktúry. :lol:
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:

Zpět na