"Invaze" tureckých němců a ucpání hr. přechodů.. (všeobecně)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
KE-Peter-SK

Re: "Invaze" tureckých němců a ucpání hr. přechodů.. (všeobe

Příspěvekod KE-Peter-SK » 11 čer 2012, 19:58

offices
30.6. smer do GR, podľa môjho sledovania budeš mať na 95% minimálne dvojhodinové čakanie na HU/SRB hranici kvôli "turkom". Ale náhoda je blbec a môže to byť aj 30 min. alebo 3 hod.! :!: Záleží na ich finančnej situácií a chcenia ísť domov! :roll: :roll: :roll: :roll: .
Vybral si si zlý dátum!
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka! :dance:
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 11 čer 2012, 20:39

Tak teď přišla vyděšená manželka, co nás čeká na srbských hranicích, že kolegyně dojela teď z řecka a když jeli tam tak stáli snad sedm hodin a ceníci je kontrolovali. Tak jsem ji vysvětloval, že autobusy to maj jiný.
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 11 čer 2012, 20:49

-->Jardap: Máš naprostou pravdu, čím je dopravní prostředek větší, tím je kontrola důkladnější (ale spíše pomalejší).. Když jezdím v noci kolem rozespalých lidí, vyhnaných občas vedle autobusu na kontrolu dokladů, protože uvnitř jsou celnící, je mi jich i líto.. Ale každé má své "pro i proti"..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 11 čer 2012, 20:50

Ale mohlo to byť aj na Srb/BG hranici, kde je korupcia presahujúca nebesia.!
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 11 čer 2012, 20:56

Nevím na kterých, ale jeli na chalkidiki a kontrolovali je srbové .. takže myslím Horgoš.
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
Pačino

Příspěvekod Pačino » 11 čer 2012, 20:57

My sme boli 5x autobusom a nikdy žiadny problém colník prešiel autobus , každý si v ruke držal pas (alebo ich vyzbierali vopred naraz ) , orazil a odišiel iba raz ked sme šli cez Bulharsko sme všetci vystupovali a každy osobne ukazoval pas "pánovy" za okienkom . Je to asi aj tým že vodiči davali Macedóncom PIVO :D
Kapr

Re: JEN TAK SI KECNOUT :)

Příspěvekod Kapr » 12 čer 2012, 10:20

zdravím,

možná to sem nepatří, ale nechci to psát někam, kde by to nemělo co dělat..:-)..

Jelikož jsem našel ruzné informace a stavu nějakých turků na hr.přechodech.

Vyražímě v pondělí 25.6. kolem 15 hodiny.

Celkově by me zajimalo od zkušených matadorů jak to bude vypadat na jednotlivých přechodech a s čím počítat.
Jedu poprvé tak jsem jak prvorodička..:-)...
Mohou nastat nějaké problémy v četně turku, nebo na co si dát pozot mezi jednotlivými přechody?

Děkuji za odpověď
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 12 čer 2012, 13:17

-->Kapr: Příspěvek sem přesunul.. Invaze turků a ucpání hranic při jejich odjezdu z Německa domů a zpátky je trochu otázka štěstí, byť se dá mu hodně pomoct studiem kalendáře "invaze" na maďarském webu http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1403 ..dle mého názoru jednoznačně na Tvoji otázku ("Mohou nastat nějaké problémy včetně turků, nebo na co si dát pozot mezi jednotlivými přechody?") nikdo neumí 100% odpovědět a pokud se tak tváří, tak "kecá" :mrgreen: protože křišťálovou kouli na věštění nikdo z nás zatím nemá.. Tedy zatím..

Ber to sportovně, kniha "zkušeného cestovatele" kapitola 6.7.5.1.8 praví "očekávej neočekávané a tvař se jako by jsi to věděl a že ti to je jedno.." :mrgreen: Když budeš mít smůlu a do toho turbanového "sirupu" na hranicích vlítneš, stejně nezbyde než si to odstát a obávám se, že podle některých zkušeností z loňska ani Tompa (menší přechod vpravo) už není tak neznámá jako bývala..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Lollin

Příspěvekod Lollin » 26 čer 2012, 14:25

Dobrý den, měl bych dotaz. Na Tompu bych měl uhnout až v Szegedi nebo už v Kecskemétu? Cestu přes Rözske na Niš už jsme autem absolvoval během posledních 3 dovolených. Jedeme na dovolenou letos až 17.srpna, tak to je možná bezvýznamná otázka. Předem děkuji
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 26 čer 2012, 15:09

Podľa mňa 17.8. je to zbytočná zachádzka a zdržanie.
Najväčší nápor Turkov je v prvých troch týždňoch a hlavne víkendov začiatkom prázdnin.
Ja osobne doporučujem jednoznačne v tomto dátume Horgoš po diaľnici.

Zpět na