"Invaze" tureckých němců a ucpání hr. přechodů.. (všeobecně)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
ka-spel

Re: "Invaze" tureckých němců a ucpání hr. přechodů.. (všeobecně)

Příspěvekod ka-spel » 17 črc 2017, 01:23

16.7. na Horgoši ve směru do Srbska v poledne již 6 km kolona.
1995, 1996 Chorvatsko, 1998 Kréta, 2002 Chorvatsko, 2006 Chorvatsko, Černá Hora, 2007 Bulharsko, 2010 Polsko, 2012 Thassos, 2013 Epirus, Lefkada, Makedonie, 2014 Rumunsko, Bulharsko, Istanbul, 2015 Bosna a Černá Hora, Albánie, 2016 Polsko, 2017 Epirus, Tsoumerka, Olympská riviéra
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 17 črc 2017, 06:15

Odpovedel by mi nekdo znaly (Παβελ :D ) ohledne vraceni snědých Novonemcu, Novoholandanu atd. z prechodu Backi Vinogradi, jak zde bylo uvedeno ? Na jakem podklade, jaky duvod celnici uvadeji ? Osobne jsme toho byli svedky v sobotu nekolikrat a vetsinou jsme i videli, ze jim vraci normalni nemecke pasy. Muj puvodni tip totiz byl, ze se treba v dobytych evropskych zemich nenachazeji moc dlouho, nevlastni jeste jejich pas, ale treba jen nejake povoleni k pobytu. Ale zjevne tomu tak nebylo. Prece jim nemohou rict jazykem skinheads, "Máš černou hubu, táhni.." Ani jsem si, bohuzel, nevsiml tabule nad prechodem - White Only :D Manzelka si vsimla, ze jedne podobne rodince vracely pasy s tim, ze mohou projet, po odchodu celnika (pasováka ?) tmavá zenska nekolikrat radostí vyskocila do vysky :lol:

Jeste mi prislo v souvislosti s tim, ze ty jejich zenske na Backi V. nemaji na sobe ty habity, šátky atd. Asi se snazi vypadat na chvili evropsteji. Asi mateni nepritele... :P

Jinak chovani chovani turbanistu obecne na odpocivadlech u nas vyvolavaly zaplavy rasistickych nadavek na jejich hlavy. Odpozorovano nescetnekrat - Alláhoagbar dojí svacinu a mrsk s papirem, igelitem od ni na zem, pet kroku od kontejneru. Ti cistotnejsi pod nejaky keř nebo jine rostlinstvo :oops: Na stole minigril, čmoudí to, a cosi se tam kuchti (kebab ? :D ) Rozvaleni po trave, vsude bordel...
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 08 srp 2017, 10:40

Upozorňujeme, že v tomto týdnu končí prázdniny v Německu pro Sasko-Anh. a Durinsko (9.8), Porýní-Falc a Hesensko (11.8) Sársko (14.8).. lze předpokládat zvýšený provoz na hranicích zejména SRB/HU.
Turecká vlna je při cestě zpátky více roztažená, nicméně osobně bych v tuto dobu volil raději menší hraniční přechody zejména na hranicích SRB/HU.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
JaKo

Příspěvekod JaKo » 28 dub 2018, 23:55

Bohužel se mně nedaří najít vlákno, kde se před nedávnem psalo o mimořádných volbách v Turecku v neděli 24. června 2018, které vyhlásil před nedávnem Erdogan a z tohoto důvodu předpokládaná invaze Turků ze západní Evropy do Turecka o víkendu či těsně před ním, kdy se volby budou konat. A my jsme měli naplánovaný odjezd do Řecka v sobotu 23.6. ráno, včetně již zajištěného ubytování od neděle 24.6.18. Když k předpokládané invazi ve čt, pá a so před volbami přidáme docela mně strašící opravy na M1 mesi Tatabanyou a Budapeští, tak odjíždět v onu sobotu ráno, rovná se sebevraždě. K mé velké radosti se nám podařilo ještě dodatečně dojednat ubytování už od středy 20.6., takže odjezd plánujeme již v úterý 19.6. v cca 20 hodin s přesvědčením, že když přijedeme k Tatabanyi v cca 23 hodin, tak snad by mohla být M1 průjezdná bez velkých časových ztrát a celá cesta až po Niš ještě bez Turků jedoucích k volbám do Turecka. Uvidíme, v danou chvíli jsme v rámci možností udělali maximum pro šťastnou cestu směrem do Řecka.
sae

Příspěvekod sae » 29 dub 2018, 09:25

... možno sa turci nebudú hrnúť do Turecka, aby volili Erdogana :D
Keď zistíš, aké je všetko perfektné, zakloníš hlavu a budeš sa smiať s tvárou obrátenou k oblohe. Buddha.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 29 dub 2018, 21:17

Letos vychází nějvětší svátek muslimů Ramadán na období od 16. května do 14. června.. Tento svátek loňského roku znamenal zvýšený pohyb Turků na hranicích zejména HU/SRB už v období od poloviny června, což řadu z nás zaskočilo..

Takže ani letos nelze počítat s menším provozem na hranicích začátkem letní sezóny.. https://www.planetacestovani.cz/ramadan/
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Peter

Příspěvekod Peter » 16 kvě 2018, 07:42

Začiatok Ramadánu posunuli o 1 deň
tak že začína vo štvrtok 17.5.2018, namiesto skôr avizovanej stredy
Moslimovia slávia koniec ramadánu s trojdňovou dovolenkou s názvom Eid al-Fitr. na základe tejto informácie je možné, že v týždni, na ktorý pripadá toto obdobie je možný zvýšený pohyb na cestách (cca od 9.6 do 17.6.2018)

zdroj: https://translate.google.com/translate? ... rev=search
Tommi_82

Příspěvekod Tommi_82 » 17 kvě 2018, 08:27

No ještě, že to jezděj slavit z Evropy do Turecka a ne z Turecka do Evropy (zatím). Doufám že je v pátek 15.6. budu potkávat jen v protisměru...
2004 Parga, 2006 Thassos, 2011 Thassos, Sithonie, 2012 Zakynthos, 2013 Atény, 2014 Rhodos, 2015 Lefkada, 2016 Kréta
2018 :auto-rally: Obrázek
sae

Příspěvekod sae » 18 kvě 2018, 09:57

... tak Ti, Tommy_82, držíme palce :D
Keď zistíš, aké je všetko perfektné, zakloníš hlavu a budeš sa smiať s tvárou obrátenou k oblohe. Buddha.

Zpět na