"Invaze" tureckých němců a ucpání hr. přechodů.. (všeobecně)

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
ka-spel

Re: "Invaze" tureckých němců a ucpání hr. přechodů.. (všeobecně)

Příspěvekod ka-spel » 17 črc 2017, 01:23

16.7. na Horgoši ve směru do Srbska v poledne již 6 km kolona.
1995, 1996 Chorvatsko, 1998 Kréta, 2002 Chorvatsko, 2006 Chorvatsko, Černá Hora, 2007 Bulharsko, 2010 Polsko, 2012 Thassos, 2013 Epirus, Lefkada, Makedonie, 2014 Rumunsko, Bulharsko, Istanbul, 2015 Bosna a Černá Hora, Albánie, 2016 Polsko, 2017 Epirus, Tsoumerka, Olympská riviéra
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 17 črc 2017, 06:15

Odpovedel by mi nekdo znaly (Παβελ :D ) ohledne vraceni snědých Novonemcu, Novoholandanu atd. z prechodu Backi Vinogradi, jak zde bylo uvedeno ? Na jakem podklade, jaky duvod celnici uvadeji ? Osobne jsme toho byli svedky v sobotu nekolikrat a vetsinou jsme i videli, ze jim vraci normalni nemecke pasy. Muj puvodni tip totiz byl, ze se treba v dobytych evropskych zemich nenachazeji moc dlouho, nevlastni jeste jejich pas, ale treba jen nejake povoleni k pobytu. Ale zjevne tomu tak nebylo. Prece jim nemohou rict jazykem skinheads, "Máš černou hubu, táhni.." Ani jsem si, bohuzel, nevsiml tabule nad prechodem - White Only :D Manzelka si vsimla, ze jedne podobne rodince vracely pasy s tim, ze mohou projet, po odchodu celnika (pasováka ?) tmavá zenska nekolikrat radostí vyskocila do vysky :lol:

Jeste mi prislo v souvislosti s tim, ze ty jejich zenske na Backi V. nemaji na sobe ty habity, šátky atd. Asi se snazi vypadat na chvili evropsteji. Asi mateni nepritele... :P

Jinak chovani chovani turbanistu obecne na odpocivadlech u nas vyvolavaly zaplavy rasistickych nadavek na jejich hlavy. Odpozorovano nescetnekrat - Alláhoagbar dojí svacinu a mrsk s papirem, igelitem od ni na zem, pet kroku od kontejneru. Ti cistotnejsi pod nejaky keř nebo jine rostlinstvo :oops: Na stole minigril, čmoudí to, a cosi se tam kuchti (kebab ? :D ) Rozvaleni po trave, vsude bordel...
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 08 srp 2017, 10:40

Upozorňujeme, že v tomto týdnu končí prázdniny v Německu pro Sasko-Anh. a Durinsko (9.8), Porýní-Falc a Hesensko (11.8) Sársko (14.8).. lze předpokládat zvýšený provoz na hranicích zejména SRB/HU.
Turecká vlna je při cestě zpátky více roztažená, nicméně osobně bych v tuto dobu volil raději menší hraniční přechody zejména na hranicích SRB/HU.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
JaKo

Příspěvekod JaKo » 28 dub 2018, 23:55

Bohužel se mně nedaří najít vlákno, kde se před nedávnem psalo o mimořádných volbách v Turecku v neděli 24. června 2018, které vyhlásil před nedávnem Erdogan a z tohoto důvodu předpokládaná invaze Turků ze západní Evropy do Turecka o víkendu či těsně před ním, kdy se volby budou konat. A my jsme měli naplánovaný odjezd do Řecka v sobotu 23.6. ráno, včetně již zajištěného ubytování od neděle 24.6.18. Když k předpokládané invazi ve čt, pá a so před volbami přidáme docela mně strašící opravy na M1 mesi Tatabanyou a Budapeští, tak odjíždět v onu sobotu ráno, rovná se sebevraždě. K mé velké radosti se nám podařilo ještě dodatečně dojednat ubytování už od středy 20.6., takže odjezd plánujeme již v úterý 19.6. v cca 20 hodin s přesvědčením, že když přijedeme k Tatabanyi v cca 23 hodin, tak snad by mohla být M1 průjezdná bez velkých časových ztrát a celá cesta až po Niš ještě bez Turků jedoucích k volbám do Turecka. Uvidíme, v danou chvíli jsme v rámci možností udělali maximum pro šťastnou cestu směrem do Řecka.
2018 autem Paralia Vrasna, 2017 autem Paralia Vrasna, 2016 autem Paralia Vrasna, 2015 autem Paralia Vrasna, 2014 autem Paralia Vrasna, 2013 autem Paralia Vrasna, 2012 autem Paralia Vrasna, 2010 autem Paralia Vrasna, 2009 autem Paralia Vrasna
sae

Příspěvekod sae » 29 dub 2018, 09:25

... možno sa turci nebudú hrnúť do Turecka, aby volili Erdogana :D
Keď zistíš, aké je všetko perfektné, zakloníš hlavu a budeš sa smiať s tvárou obrátenou k oblohe. Buddha.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 29 dub 2018, 21:17

Letos vychází nějvětší svátek muslimů Ramadán na období od 16. května do 14. června.. Tento svátek loňského roku znamenal zvýšený pohyb Turků na hranicích zejména HU/SRB už v období od poloviny června, což řadu z nás zaskočilo..

Takže ani letos nelze počítat s menším provozem na hranicích začátkem letní sezóny.. https://www.planetacestovani.cz/ramadan/
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Peter

Příspěvekod Peter » 16 kvě 2018, 07:42

Začiatok Ramadánu posunuli o 1 deň
tak že začína vo štvrtok 17.5.2018, namiesto skôr avizovanej stredy
Moslimovia slávia koniec ramadánu s trojdňovou dovolenkou s názvom Eid al-Fitr. na základe tejto informácie je možné, že v týždni, na ktorý pripadá toto obdobie je možný zvýšený pohyb na cestách (cca od 9.6 do 17.6.2018)

zdroj: https://translate.google.com/translate? ... rev=search
Tommi_82

Příspěvekod Tommi_82 » 17 kvě 2018, 08:27

No ještě, že to jezděj slavit z Evropy do Turecka a ne z Turecka do Evropy (zatím). Doufám že je v pátek 15.6. budu potkávat jen v protisměru...
2004 Parga, 2006 Thassos, 2011 Thassos, Sithonie, 2012 Zakynthos, 2013 Atény, 2014 Rhodos, 2015 Lefkada, 2016 Kréta
2018 :auto-rally: Obrázek
sae

Příspěvekod sae » 18 kvě 2018, 09:57

... tak Ti, Tommy_82, držíme palce :D
Keď zistíš, aké je všetko perfektné, zakloníš hlavu a budeš sa smiať s tvárou obrátenou k oblohe. Buddha.

Zpět na