Platby (mýtné, dálniční známky, platební karty)..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
sae

Re: Platby (mýtné, dálniční známky, platební karty)..

Příspěvekod sae » 22 črc 2015, 10:06

radek píše:chci se zeptat jestli cestou do paralia katerini je nějaká mýtná brána,pokud ano tak by mě zajímalo kde a jestli to jde někudy oběd.

Radku, myslím, že priveľmi pozeráš na ceny. Šetrenie je dobrá vec, nesmie sa to ale preháňať.
Ak myslíš, že by si obišiel diaľnicu, tak na tom prerobíš, lebo pri ceste po okreskách stratíš veľa času a určite pôjde hore aj spotreba. A na takej dlhej ceste ako je do Grécka sa to nevypláca.
Keď zistíš, aké je všetko perfektné, zakloníš hlavu a budeš sa smiať s tvárou obrátenou k oblohe. Buddha.
PrVk

Příspěvekod PrVk » 22 črc 2015, 10:18

Radku, takové blbosti vůbec neřeš, 2,2 euro tě nevytrhne........objet se to dá velmi obtížně a často platí, že pokud sjedeš z dálnice před mýtnicí, tak se na ni zpět dostaneš obtížně nebo (častěji) to ani hódně dlouho nejde.....http://www.index.pois.gr/google.asp?SubCatID=546
frigo

Příspěvekod frigo » 22 črc 2015, 10:26

Radek si chce asi dát u mýtné brány oběd, raději běž do taverny :D . Jinak souhlas s PrVk a sae. Řecké dálnice jsou jedny z nejlevnějších v Evropě, tak je lépe po nich jezdit než se jim vyhýbat ;) .
Pavel a Šárka

Příspěvekod Pavel a Šárka » 22 črc 2015, 10:43

Zdravíme cestovatele ze zpáteční cesty z benziny Gazprom u Niše.K diskutovaným tématům:
1.jak již předešlí shrnuli-do Paralie to snad ani objíždět není nutné kvůli dvěma eurům,ale jde to,když se sjede už na Litochoro
2.nejlépe je platit dálnice v MKD a SRB kartou,jen to trvá malinko déle,ale nestyďte se,nebolí to
3.cena LPG v SRB je cca 77 RSD ,v MKD 28MKD
4.provoz dopoledne je klidný,hranice řecké,makedonské i srbské praktijbky bez čekání,teplota stoupá.
Tož tak,šťastnou cestu tam i zpět. :violin: Pavel
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 22 črc 2015, 12:01

Když sem jel z Řecka, viděl sem v Srbsku objíždět 5 mercedesů s německými rz. mýtné brány po souběžných nezpevněných cestách, nakonec vyjeli u jedné z benzinek přes upravený trávník. Nechtějte slyšet co tam na adresu dotyčných řidičů říkala obsluha bčs, ale i turisti.. Ze strany těch řidičů ubohost sama! Proboha jsme tady snad dostatečně kultivovaní lidé, abychom pochopili, že dálnice se sami od sebe zdarma neudržují. Nechci tady podobné rady a dotazy, jak objíždět mýtné, vidět.. Jen letos jsem za mýtné po Řecku zaplatil přes 60,- Euro a nestěžuju si, byť zrovna Rothschild rozhodně nejsem, ale ušetřilo mi to spoustu času..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
radek

Příspěvekod radek » 22 črc 2015, 15:12

no možná že ty 2 eura za to ani nestojí ale já nerad jezdím po dálnici,když s ní sjedete tak jedete pořád kolem moře a mužete se kochat a také někde zastavit a okoupat se a nebo se někam podívat,to vám dálnice nenabídne :lol:
2009-Korfu busem,2013-Chalkidiki a Nei Pori autem,2015,Paralie a Neos Marmaras autem
king

Příspěvekod king » 22 črc 2015, 21:40

jojo, Radku asi bych objížďky neřešil, ztratíš hodně času a projedeš více paliva než by jsi zaplatil na mýtu
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 20 srp 2015, 14:42

Ahojky našel jsem zajímavý článek o výběru z bankomatů. Pozor, co zadáváte!
http://finance.idnes.cz/vyber-z-bankoma ... 3_bank_sov
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
frigo

Příspěvekod frigo » 20 srp 2015, 14:46

Romčo, četl jsem a hotovost si z bankomatu sem tam vybírám, naštěstí jsem zatím podobný problém nikde v zahraničí neměl. Zase to dokazuje, že u nás jsou některé instituce mistři v okrádání lidí :angry-banghead: :x !
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 20 srp 2015, 16:09

K těm platbám, v cizině zatím nevybírám, vždy jsem měl hotovost sebou, nebo platil kartou. Ale pozor, je to známá věc, tedy já se s tím setkal v polsku, ale údajně to občas je i jinde, tj. při platbě ti terminál nabídne platbu v korunách, tzn. že to převede banka které patří terminál, samozřejmě s horším kurzem. Je třeba na terminálu poté co to nabídne zmáčkout ne .. a potom to pokračuje dále v měně státu kde jsi a zadáváš pin .. Ještě se stává, že to obchodník navolí za Tebe, protože z toho má provizi ..... prostě svinstvo.
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem

Zpět na