Platby (mýtné, dálniční známky, platební karty)..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

Platby (mýtné, dálniční známky, platební karty)..

Příspěvekod Pavel » 04 říj 2010, 21:51

Na dálnicích v Srbsku jsou tzv. mýta kde se dá zaplatit v hotovosti. V Maďarsku zas kupujete tzv. virtuální dálniční známku (zaplatíte poplatek, zapíšou si Vaši RZ) a na dálnici kontrolují dle registrační značky..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Jirka
Administrátor

Re: Platba na dálnicích (mýtné, dálniční známky)..

Příspěvekod Jirka » 20 lis 2010, 10:15

Tak mám info z Thessaloniki že ... Zdrazeni mytneho na mytnici Malgara (hned za Thessaloniki) ze 2 eur na 2.80 eur
Je to mýtnice jihozápadně od města vedoucí směrem na Leptokarii a Veroiu. Jestli ale bylo zvýšené mýtné i jinde nevím.
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
Sally

Příspěvekod Sally » 23 led 2011, 17:55

Někam se ztratily informace o dálnici v maďarsku, myslím že zůstaly ve starém DF. Řeším problém přes net zakoupit elektronickou vinětu na cestu v pátek do Maďarska a ejhle, ono to co šlo v létě už asi nejde. Takže raději nespoléhat a ověřovat. Přes ABA už to nekoupím, budu riskovat a spoléhat na D2 v Lanžhotě nebo až v Maďarsku (nejedu teď sice do Řecka, ale myslím že se tato informace hodí). Jen doufám, že jsem to nehledal blabě, ale občas se závada vyskytně někde mezi židlí a klávesnicí. :lol:

Stránka na které jsem v červenci chtěl koupit vinětu mi zobrazila toto (po googlovském překladu)

"Vážený zákazníku!
Autopalya.info povrchu 'silnice, nemůže být stanovena správně. služby státu dálnice Management Co Ltd smluvních podmínek, na kterých Doobop.net BT není schopen poskytnout, proto přestala stávající spolupráce-operace. Autopalya.info autopalya.com a adresy prodejců, zeptejte se na domainxxxautopalya.info.
Díky;
Doobop.net Informační a poradenské společnosti Limited
KE-Peter-SK

Příspěvekod KE-Peter-SK » 23 led 2011, 18:10

Tu by to asi šlo zakúpiť cez internet:
https://www.virpay.hu/hu/autopalya-matr ... n=NTA1MjI5
V roku 2018 - 13. cesta autom do Grécka ! :dance:
PavelP

Příspěvekod PavelP » 23 led 2011, 18:23

Pro Salli,
já jsem z Vysočiny a dálniční známku Slovenska nabo elektronickou vinětu Maďarska kupuji ve směnárně v Jihlavě.Je to směnárna v TESKU nebo v CITY PARKU.
tovel

Příspěvekod tovel » 23 led 2011, 18:54

to Sally: Loni jsem touto nebo podobnou internetovou cestou platil maďarskou dálnici bez problémů. To cosi, co mi přišlo asi jako potvrzení platby na mejl, jsem si pro jistotu vytisknul, že bych s tím v případě nouze mával maďarskému poldovi před očima. Je zbytečné platit v ABA navíc za to, co mohu udělat sám. Pravda, předloni mi to po netu nešlo a na doporučení "Ovečky" jsem zašel do ABA. Nerad se na cestě zdržuji nakupováním něčeho jiného než benzínu.
Sally

Příspěvekod Sally » 23 led 2011, 22:38

KE-Peter-SK píše:Tu by to asi šlo zakúpiť cez internet:
https://www.virpay.hu/hu/autopalya-matr ... n=NTA1MjI5

Díky, snad to funguje. Už jsem to i zaplatil. Ten odkaz, který jsem uváděl jsem získal někde tady, ale v létě ještě fungoval. Takže doufám, že mě maďarští poliši nebudó nahánět.

To Tovel:
však já jsem se vypravil v létě na ABA, protože jsem dlouho nevěděl čím pojedu, jestli svým nebo služebním. No a pak už byly problémy s platbou kartou. Tak jsem to vzal na Lesnou a platil snad o stovku či kolik víc? A dnes jsem za slovenskou známku platil taky víc. Na pumpě o 20 Kč a ve směnárně nechcu ani odhadovat, ale stejně to půjdu zjistit.

Takže ještě jednou všem "velké děkovanec" :D
tovel

Příspěvekod tovel » 24 led 2011, 06:48

to Sally: Ty už teď kupuješ dálnici v Maďarsku? Předpokládám, že se brzy objevíš v rubrice "Společná cesta", abych tam letos nebyl první jako loni. 8-)
Sally

Příspěvekod Sally » 24 led 2011, 07:33

tovel:
Já valím teď jen do Maďarska do Egeru tak proto. Jinak mě Řecko letos, bohužel, nečeká. takže asi příští rok.
Milan

Příspěvekod Milan » 17 úno 2011, 08:38

Ahoj Sally, jednou jsem stál v za Rajkou frontu snad 40 min na dálniční známku. Zapátral jsem na webu a ejhle máme 2 možnosti.
ABA Brno Okružní ulice 5
tel. 547 213 315 ČR, A, CH, HU
Autoturist Brno Divadelní 3
602 00 Brno tel: 542212907
kupuju si známku v Brně a mám o možný problém méně.
Milan

Zpět na