Platby (mýtné, dálniční známky, platební karty)..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Jirka
Administrátor

Re: Platby (mýtné, dálniční známky, platební karty)..

Příspěvekod Jirka » 25 lis 2011, 11:03

Včera jsem měl dobré probuzení po noční... V 11:30 pošťačka, doporučený dopis s mojí banky... zablokovaná platební karta :!: Když jsem se ptal na důvod (tak ono už něco bylo naznačeno v dopise), tak k pokusu o její zneužití došlo v zahraničí, načež banka reagovala blokací. Ptali se mě, jestli kartou platím v zahraníčí, tak jsem řekl že ano, když jezdím autem přes Balkán do Řecka. Na to následovalo překvapení, že k pokusu zneužití karty došlo právě v Řecku :!: Teť budu asi 2 týdny bez "karty", a pomalu si začínám říkat, co je bezpečné dnes :?: :roll: Mít peníze pod polštářem? V Bance? Zdá se že přijít o ně jde kdykoliv... :shock:
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
fioma

Příspěvekod fioma » 25 lis 2011, 12:04

Jirka-kdy jsi tam naposledy platil kartou,že to zablokovali teď.Můžeš nějak blíže vysvětlit.Dík.
PrVk

Příspěvekod PrVk » 25 lis 2011, 13:37

Jirko ahoj, kartu jsi využíval jen u terminálů (např. při nákupu paliva), nebo jsi vytahoval i hotovost v některém bankomatu?
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 25 lis 2011, 15:12

Kartu používám v Řecku jen a pouze na placení u benzinky. Letos jsem ale musel po té, co mi ve Vrasně řekli že nemám krytou kartu (Ligho problem, no valid) zkoušel to 6x přes to přejet, tak nevím proč to nešlo, když jinde ano.Hned jsem zamířil do Řecké banky, u přepážky přímo pak mluvil s úředníkem, ten někam volal, zjistil, že já peníze "na kartě" určitě mám a poslal mě vybrat z bankomatu u nich. Toto se stalo začátkem Července, na výpisu z účtu pak nic divného nebylo, vše souhlasilo... až teť takový šok.
A nebo se mohlo stát, tak jak občas ve zprávách říkají, že u nás je někde napíchnutý bankomat, který kartu okopíruje... a následně data využije "lotr" v úplně jiné části světa. Tož tak.
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 25 lis 2011, 15:24

Ahojky, to samé probuzení po noční měla i moje polovička. Doporučený dopis, zablokovaná karta. Jestli je to v souvislosti s platbami v zahraničí to nevím. My tam kartou platili oba, na benzínkách a pak za ubytování. Spíš se mi zdá, že se něco děje tady u nás. Protože na dovolené jsme byli už v červnu, to by byla hodně pozdní reakce.
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
bongo

Příspěvekod bongo » 25 lis 2011, 18:06

Jirko: A jsi si jistý, že došlo k zneužití právě v Řecku? My doma řešíme ten stejný problém - zablokovaná karta ( v telefonu říkala doba platby 1/2 - 1rok zpět, někde v zahraničí, ale nechtěla říct kde ). Platíme každým rokem na OMW v Srbsku a zatím to bylo bez problémů. Tak jsme uvažovali o pumpě v Makedonii, protože tam jsme letos brali poprvé a na kartu. Z bankomatu jsme nikde nevybírali, ten my vylučujem. Ale dělali jsme několikrát nákup v Lidlu ve Vrasně na kartu a ve velkém supermarketu na světelné křizovatce u hlavní silnice uprostřed Vrasny( kde byl mimochodem i Jirka ).
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 25 lis 2011, 18:35

Ahojky, zajímalo by mě, jakou kartu a jakou banku máte. Moje drahá má Maxkartu od Poštovní Spořitelny. Na dovolené platila ubytko,ale to je nepravděpodobné, potom Lídl a benzín v Kumanovu. Nebrali mou Master Card. Můj favorit je Lídl!
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos
bongo

Příspěvekod bongo » 25 lis 2011, 18:48

My máme taky Maxkartu od Poštovní spořitelny. Kartou jsme platili na benzínce MAKPETROL v Gevgelii a v LIDLu ve Vrasně.
Sally

Příspěvekod Sally » 25 lis 2011, 21:16

Tak my řešíme podobný problém, ne sice zablokování karty, ale platbu v zahraničí v srpnu, kdy jsme NIKDE nebyli. Platba kartou v Anglii v Londýně. V životě jsem tam nebyl a ani nikdo z nás. Jedná se o necelé 3 stovky, ale jde o princip. Jak je to možné? A reklamace zamítnuta, protože obchodník doložil doklady o transakci, ze kterých nemůžeme nic vyčíst. Nevíme komu jsme a za co platili.
Takže bůhvíkdo za tím vězí. :-(
ivona777

Příspěvekod ivona777 » 25 lis 2011, 22:58

Ahoj. Tak neviem čo sa deje, ale aj mne včera volali zo slov. sporiteľne že majú podozrenie , že by mohla byť moja VISA karta zneužitá , že mi ju zablokujú a zadarmo prevydajú novú aj s novým PIN kódom. Väčšinou používam MasterCard, ale v júni sme na VISA kartu vyberali z bankomatu v Sarti a naposledy sme ju použili asi pred 2 týždňami tu na Slovensku, keď mi neprešla platba v obchode cez MasterCard. Zatiaľ som si nevšimla na účte nejakú transakciu ktorú by som neurobila ja. No ešte uvidím.

Zpět na