Platby (mýtné, dálniční známky, platební karty)..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

Re: Platby (mýtné, dálniční známky, platební karty)..

Příspěvekod Pavel » 10 črc 2011, 17:50

Taky jdu do banky ověřit poslední platbu PHM na bčs Shell Korinos. Když sem poprvé naťukal PIN, obsluha koukala na terminál jak "husa do flašky" a po chvilce, kartu hodila do jiného terminálu, že ten předchozí nefunguje, abych zadal PIN znova.. No, na místě zřejmě obrana není (alespoň o ní nevím) - nelze jim v tu chvíli zřejmě nic prokázat a mohou se vymluvit na techniku, ale už sem věděl, že půjdu do banky ověřit kolik plateb z Korinos odešlo. Vím, že banka mi peníze vrátí, ale je to nepříjemné.. Účtenky schovávám a uvidíme. Budu si muset rovněž zajistit kontrolu transakcí přes SMS.. Dlužno dodat, že toto se mi ale stalo již několikrát v zahraničí a ještě mi zdvojená platba nepřišla. Nicméně nechávat to až na samotný výpis za měsíc nechci, jistota je kladivo :roll:

..dneska o podvodech s platební kartou formou okopírování atd. v tv novinách povídali. Myslím, že opatrnost je na místě. Bude třeba přinejmenším zaktivovat ověřování plateb formou sms..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
goro

Příspěvekod goro » 11 črc 2011, 22:40

Cestovatelia zo Slovenska skúste mrknúť na stránku Slovenského autoturist klubu,je tam zaujímava ponuka na objednávku Maďarskej dialničnej známky.Sám som ju niekoľko krát vyskúšal.Funguje to výborne :)
Thassos 1996,1998,2007,2008,2014,
wogopolo

Příspěvekod wogopolo » 14 črc 2011, 06:59

Zdravím cestovatele,

vrcholí poslední přípravy před cestou a nad dálničními poplatky mi visí malý otazník - jedeme VW Transporterem. Nevíte někdo, jak to v Maďarsku, Srbsku a Makedonii berou? Resp. jak se zachovat, když po mě budou chtít dvojnásobek co za osobák:-)
V papírech od auta je uvedeno do 3,5t.
Díky za radu.
otto

Příspěvekod otto » 14 črc 2011, 07:49

Zrovna nedávno jsem to hledal pro svého kamaráda :)
Maďarsko : Transporter by měl patřit do skupiny D1 - motorová vozidla do 3,5 t a motocykly.
Srbsko :
1.skupina: motocykly, osobní automobily (vozidla s výškou měřenou na přední nápravě do 1,3 m)
2.skupina: osobní automobily s nebo bez přívěsu do výšky 1,30m (měřeno na přední nápravě tažného vozidla) s více než 2 nápravami, osobní auto s přívěsem
3.skupina: vozidlo s výškou měřenou nad přední nápravou nad 1,3m se 2 nebo 3 nápravami; autobus; nákladní vozidla se 2 nebo 3 nápravami
4.skupina: všechna vozidla s více než 3 nápravami
Rozdíl v ceně je, že skupina 2 je ca 1,5x dražší než skupina 1 a skupina 3 je ca 3x dražší než skupina 1.
Fyrom :
kategorie I: motorová vozidla do výšky 1,30 m v úrovni přední nápravy mimo nákladních; motocykly a osobní automobily
kategorie II: motorová vozidla se 2 nápravami s výškou v úrovni přední nápravy do 1,30 m; osobní vozidla s přívěsem, dodávky
kategorie III: motorová vozidla se dvěmi nebo třemi nápravami s výškou na úrovni přední nápravy vyšší než 1,30 m - mikrobusy, autobusy, nákladní automobily se dvěmi nebo třemi nápravami (včetně nákladních s přívěsem)
kategorie IV: motorová vozidla se 4 a více nápravami.
Rozdíl v ceně je, že kategorie II je ca 1,4x dražší než kat.I a kategorie III je ca 2,4x dražší než kat.I.
Myslím, že nejzásadnější bude, do jaké skupiny Tě "strčí" v Srbsku :cry:
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 14 črc 2011, 08:21

Co si pamatuji, (psalo se to tady) Do té levnější kategorie spadají nejnovější VW Transporter. Na mýtnici se dívají jaký znak máš na kapotě. Pokud máš ten největší :mrgreen: , tak jedeš levněji. Pokud menší, tak zaplatíš více...
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
T4Caravelle

Příspěvekod T4Caravelle » 14 črc 2011, 23:45

Jak už jsem psal jinde tak v předchozích 3 letech na Srbských mýtech řadili VW T4 do 3 kategorie :evil:
Letos jestli nezapomenu vzít si sebou metr tak se pokusím to prolomit a budu se hádat :twisted: abych skončil v kategori 2(za autem bude ještě vozíček s motorkou :P ) Když to na prvním mýtném nevyjde tak do zálohy vezmu Maxiznak VW :twisted:
VW T4 Multivan 111kW
wogopolo

Příspěvekod wogopolo » 15 črc 2011, 08:13

Díky za komplexní info.
Jedeme tím novějším Transporterem s velkým znakem, ale metr si vezmu pro jistotu s sebou:)
Ještě jednou dík
balu

Příspěvekod balu » 15 črc 2011, 11:43

Tak v neděli po příjezdu kontaktovaná banka pro 2 platby na benzince navíc /3200 Kč/. V pondělí obě platby zrušeny, tak OK. :mrgreen:
Jedu kde auto dojede a vyjede
balu

Příspěvekod balu » 29 črc 2011, 13:37

Tak že změna, telefonicky jsem byl informován o zrušení plateb, ale platby odešly a já skoro měsíc řeším na bance tento problém. Nejprve že mám kartu pojištěnou pro tento případ, ale korunky zpět zatím žádné. Příští týden tam budu muset zajít udělat větr. :x
balu

Re: JEN TAK SI KECNOUT :)

Příspěvekod balu » 07 zář 2011, 06:17

Tak již to je dva měsíce a stále řeším trojtou platbu na benzínce ve F.Y.R.O.M.. Naše banka na to měla 30dnů a ta zahraniční dalších 40 dnů. Tak pro příští rok bacha na platby kartou na benzinkách. Na výpisu jsem měl tři platby během 3 sekund a to dohromady 165 L benzínu, tak rychle netankovala ani F1 :o :o

Zpět na