Zkušenosti s opravou auta, nebo nehodou v cizině..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
oltcitak

Re: Zkušenosti s opravou auta, nebo nehodou v cizině..

Příspěvekod oltcitak » 30 črc 2017, 11:36

no ved OK, keď sa dostane k mechanismu, tak bude vidieť ako to zafixovat. Alebo natvrdo gurtňu cez otvorené okno a strechu, lepiaca páska, gumicugom pritiahnuť znútra, čokoľvek, improvizovat treba... a hlavne kľud, hlavne, že sa horšie nestalo.....
Starex na cestach
-------------------------------------------------
2006-Montenegro,2009-Scotland,2010-Montenegro,2011-Bulgaria,2012-Greece/Thassos,2013-2017-Greece/Chalkidiki tam, kde sa citim dobre
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 črc 2017, 11:39

-->oltcitak: ..předpokládám dvě možné závady, přesněji uvedu až mi odpoví....

..buď mu jdou zavřít dveře jen z části a zámek dveří naráží do rámu a tím blokuje dovření.. a nebo, dveře jdou zavřít zcela a zapadnou do svého rámu, ale zámek dveří (západka) je nedokáže v rámu udržet - nezapadne/nedrží..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 črc 2017, 12:35

Druha moznost zamek dveri nezacvakne, dvere jdou dovrit, zaplat panbuh jinak by se zblaznil ze signalizace

Jeste samotne zamek je jakoby vyvrtanej,strzenej protaci se kolem dokola a stejne to nic se zapadkou nefela, kdyz dvere drzim zavrene a pouzije central, vsechnybostatni se zamknou jet ty ridicovi dvere. Se nezamknou, zapadka proste nefunguje a neudrzi se v poloze zamceno
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 30 črc 2017, 12:53

Tak to jedině rozdělat ty dveře zevnitř a podívat se jestli není odpadlé táhlo,případně nějaké pružinka,jak to ten lupič páčil.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 31 črc 2017, 12:01

POTĚŠUJÍCÍ ZPRÁVA.. Jak jsme Vás informovali a žádali o informační pomoc jednomu z nás, kterého postihla nepříjemná událost, kdy mu zloděj poškodil dveře od vozidla, které pak nešly zavřít.. Více zde: viewtopic.php?p=23628#p23628

Takže od mamlal2, který zareagoval jako první (zač ještě jednou velký dík :clap: :bow-blue: ) jsem dotyčnému přeposlal seznam zastoupení FORD v Řecku, kdy v autoservisu ve městě Pyrgos, které je nejblíž vyšli maximálně vstříc. Dneska tam byl, vozidlo je zatím opraveno provizorně a dveře u řidiče zavřené. Náhradní díly jsou již v tamním servisu objednány a zítra bude provedena oprava.. Poděkování autoservisu v Pyrgos za nás a DOBRÝ! :banana-dreads: :banana-linedance: .uff.. :mrgreen: :clap:
ma3os

Příspěvekod ma3os » 31 črc 2017, 19:26

No. Kym som sa spametal, je po vsetkom.... ale som rad, ze sa to podari vyriesit. My sme mali minuly rok problem s klimou, prave ked sme na Peloponese vysli z trajektu. Tiez som hladal servis, ale dobry ludia ziju vsade a po vysvetleni problemu starsej pani, ktora nevedela vobec po anglicky sa po jej telefonate zrazu objavil chlapik, ktory nas zobraz do svojho servisu a po asi 4 hodinach sme uz ficali domov s nie novym, ale vymenenym kompresorom na klimatizacii....

Ale prispiet som chcel tymto:

https://poiplaza.com/index.php?p=sdb&d= ... sts=_LSTS_
2014 Chalkidiki - Nea Vrasna, 2015 Corfu - Messonghi, 2016 Kefalonia - Skala, 2017 Zakynthos - Tsilivi, 2018 Vrachos beach
Helas

Příspěvekod Helas » 05 srp 2017, 14:45

Takže všem zúčastněným, mockrát děkuji za řešení našeho problému, moc mi to pomohlo v momentální situaci, ( chtěl jsem to zabalit a jet domů ), nakonec jsem využil Forda a jak zde již psal Pavel, vynikající přístup a snaha problém vyřešit, mě ujistila, že mám vydržet do konce, ještě jednou, všem patří moc veliké dík.
Mimochodem, na Milosu jsem si poškodil ještě předek, tentokrát vlastní blbostí, takže letos se nám zadařilo :angry-banghead:
1999-01 Vrasna-Bus-Thasos,2006-Kréta-let,2007-Kos-Kalymnos-Psyros,Rodhos-let,2008-Samos-let,2011-Corfu-Bus,trajekt,2012-Zakyntos-let,2013-Kypr-let,2015-Kefalonie,Lefkáda-auto+trajekt,2016-Naxos,Paros-auto,trajekt, 2017-Milos, Folegandros, Kimolos,Sifnos, Pelopones auto+trajekt
2009-Montenegro auto,2010-Italie-Calabrie auto, 2014 Italie Calabrie,Sicílie auto+trajekt
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 05 srp 2017, 18:02

-->Helas: ..když máme čas, není co řešit a zkusíme pomoci.. Nicméně prosím všechny zúčastněné, záleží to skutečně jen na našem volném čase, živí nás něco jiného a ne vždy se nám musí zadařit být u počítače a shánět informace pro vás.. Ale tohle se povedlo i díky mamlal2, sehnal seznam servisů Ford rychleji..
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 06 srp 2017, 20:49

Hlavně, že vše dobře dopadlo, okamžitě jsem soucítil s podobně postiženým a když se Pavel ozval se žádostí, měl jen štěstí, že jsem se zrovna válel s tabletem v posteli a jen si četl na NETu :D Samozřejmě s průpovídkami od mé drahé (zaznělo tam něco o lenoších :oops: ) Já neudělal nic více, než že jsem naťukal ford.gr :mrgreen: Ale sám vím, jak v podobné situaci jako Helas, poškozen méně, co mi dalo za soustředění na problém a vyřešení blokace dvou SIM u ukradených mobilů z našeho vyloupeného auta v GR. Když člověk ve vypjaté chvíli poslouchá volajíc do ČR: " Jste v pořadí, řešíme problémy zákazníků, kteří se dovolali před vámi" :angry-banghead:
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 06 srp 2017, 21:44

Možná ještě dotaz na Helas. Náhodou neměl jsi zaplacenou k pojistce nějakou asistenci ? Hodně se to tu řešilo, já si kvůli tomu v půlce pojistné doby - před dovolenou i pojistku předělal, kdy mám k havarijku maximální asistenci a má představa Helasova problému je taková, že zavolám na číslo v ČR, a pánové, starejte se. Jen nadiktuji, kam mi přivezou náhradní vůz. :angelic-blueglow: Ale třeba jen žiju v bludu...Známe naše pojišťovny.

Zpět na