Zkušenosti s opravou auta, nebo nehodou v cizině..

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Pavel
Administrátor

Re: Zkušenosti s opravou auta, nebo nehodou v cizině..

Příspěvekod Pavel » 01 zář 2016, 18:45

-->Miriam: Uź jsem se taky setkal s tím, že stačilo zavrtět s kontakty na baterce a znovu přitáhnout.. Nicméně elektrikář mi kdysi říkal, že baterie nejčastěji odchází v extrémních teplotách nejen mínusových, takže spíš bych tipoval, že se odporoučela do věčných lovišť.. ještě se ti poptám kontaktů v Řecku kde nejsnáze koupit v okolí Sarti.. ;-) Dej nám vědět, zda jste to vyřešili, právě sháním informace od našich kontaktů v Řecku..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 01 zář 2016, 19:16

-->Miriam: V okolí Sarti a v Sarti samotném mi to ukazuje dvě benzinky, viz. přiložený fotoscreen.. Autobaterie občas na benzinkách mají, ale jak kde a nevím jestli zrovna na těchto.. :-( ..aby jste nekupovali autobaterii zbytečně,měl by se nejdřív vyzkoušet startér a pak přeměřit alternátor.. asi bych nejdřív zkusil sehnat jiné auto a zkusit nastartovat přes propojovací kabely (to vyloučí startér).. ale ne každý je má (já je raději vozím) i když po případném nastartování nebude svítit kontrolka dobíjení, nechal bych přeměřit alternátor.. prosím, kde je autoelektrikář se řekne "parakalo, pou ine elektrologos".. Za chvíli budeš mít soukromou zprávu s mým telefonem, zavolám Vám a domluvíme se, mám v Řecku kontakt který se nabídl, že Vám případně pomůže tlumočit přes telefon..
Přílohy
benzinky_sarti.jpg
benzinky_sarti.jpg (92.79 KiB) Zobrazeno 1248 krát
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
miriam

Příspěvekod miriam » 02 zář 2016, 18:42

Ďakujem Vám všetkým z tohto fóra. Večer sme naložili malú do kočiarika a hajde na skusy. Keďže k vrchnej benzinke to máme bližšie vybrali sme sa tam. A našťastie mali tu nešťastnú autobatériu. Dokonca mali na výber a ešte nám ju priviezli na ubytko. Už je napojená vyskúšaná. Takže veľmi pekne ešte raz ďakujem.
A ešte jedna vec : keby nebolo tohto fóra a samozrejme ochoty neviem ako by sme dopadli.
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 02 zář 2016, 19:20

Miriam: ani nevíš, jakou mám radost, že vám se podařilo problém vyřešit...nechceme a hlavně ani nemůžeme suplovat asistenční služby, ale díky tomuto webu může dnes už každý aspoň přispět radou, kontaktovat někoho známého v GR, nabídnout aspoň minimální pomoc...prostě šoféři si MUSEJI pomáhat...krásný zbytek dovolené!! :banana-guitar:
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 03 zář 2016, 14:14

-->Miriam: Není zač. Když to jde a je čas.. Jsem rád, že to dobře dopadlo.. Mezi námi, v Řecku ještě vcelku nedávno vyšla oprava auta levněji než u nás, brali si 10,-Euro na hodinu, kdy u nás si berou opraváři podstatně víc.. Letos sem nic neopravoval, tak nevím :-) Horší je to s opravou motorů diesel, protože ty nejsou v Řecku ani zdalaka běžné jako u nás, ale taky by se udělalo, jen dodat náhradní díly potrvá asi dýl, ale záleží na jakého opraváře a servis člověk "kápne".. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 dub 2017, 17:18

Tohle je zajímavé, zřejmě se týká jen starších dieslů, ale přesto je dobré vědět.. Aneb když se koně v dieslu splaší..

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/co ... ni-motoru/
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 črc 2017, 08:37

...takže seznam zastoupení Ford na Peloponésu jsem už od jednoho z Vás dostal a přeposlal jej postiženému.. MAMLAL2 MOC TI DĚKUJU!!! :clap:

ještě někoho z Vás něco napadá?? Každá rada dobrá.. :think:
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 30 črc 2017, 08:44

Uz jsem (snad) nasel ta zastoupeni i v AJ, mas to v dalsi zprave. To vis, s tabletem je to boj, neco odeslat. Samozrejme soucitime se stejne postizenym a v duchu dekujeme a chvalime profesionalismus lupicu v nasem aute. Nase dite dostalo radne seřváno, kam si to ten mobil zahrabalo, o vykradeni jsme se dozvedeli az pri prijezdu z plaze, jak temer nebylo nic poznat. I klicem lehounce poskozeny zamek odemknu a zamknu. Tu hruzu ze tve fotky si neumim predstavit..
oltcitak

Příspěvekod oltcitak » 30 črc 2017, 11:10

k tým dveram(ak ešte treba) treba dat dolu tapacir(podpáčiť plochýcm sroubovakom) bude tam len vyskočena plastová zapadka na kovovej tycke, princíp tamtoho otvárania áut je, že kovovou tycku sa dostanú na ovládacie tiahlo a to prizdvihnu a otvoria. Provizorna oprava je jednoduchá vec, len sa treba dostať pod tapacir. ;)
Starex na cestach
-------------------------------------------------
2006-Montenegro,2009-Scotland,2010-Montenegro,2011-Bulgaria,2012-Greece/Thassos,2013-2017-Greece/Chalkidiki tam, kde sa citim dobre
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 črc 2017, 11:27

-->oltcitak: ..problém je v tom, že on potřebuje ty dveře zavřít tak, aby držely..

Zpět na