Imigrační vlna v Řecku

..nikdo neví vše, ani my ne. Nicméně se zde snažíme abychom na nic nezapomněli.. První si musíte položit otázku: Jet autem nebo ne? Další se týká témat: Doklady na cestu, invaze turků na hranicích, cestujeme s dětmi, navigace, únava na cestě a ubytování, dálniční poplatky, policie, denní svícení, cesta mimo dálnici, kriminalita na cestě, zkušenosti s opravou auta v zahraničí či nehodou v zahraničí a mnoho dalšího..
Mirka
Administrátor

Re: Imigrační vlna v Řecku

Příspěvekod Mirka » 30 kvě 2015, 14:35

Dnes (podle informace na chatu Melissa travel)
odjel na Kos štáb České televize, aby o situaci informoval z místa.
Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 30 kvě 2015, 14:53

PETICE - otevřený dopis obyvatel Kosu proti článku britského bulvárního deníku Daily Mail, který spustil současnou kampaň:

https://secure.avaaz.org/en/petition/Ed ... h/?nbifehb
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 31 kvě 2015, 08:25

: Pavel z 29.5.
Hezké srovnání dvou fotografií z jednoho libyjského místa, kde z jedné fotky jde přímo strach, je cítit, jak tamní lid úpí pod vládou tyrana a na fotce druhé, ta radost ze života ve svobodné společnosti, plné demokracie...
Aneb, jak jsem poslouchal zprávy BBC, kdy NATO napadlo Libyi - rozhovor se starší paní, co tomu všemu říká. Ta žena, že prý, k čemu je jí nějaká demokracie, svobodné volby, když přišla o dva syny a bomba jí zničila dům...

: Mirka
tak jsem si přečetl petici místních lidí z Kósu a trochu nerozumím, o co jim jde. Vždyť tam v podstatě přiznávají vše, o čem tam ti Britové psali. Černošskomuslimské invazní jednotky se tam opravdu vylodily, opravdu spaly po hotelech (jen nevím, jestli OLD HOTEL bylo, že je hotel starý a nepoužívaný nebo jen starší), což mně jako potenciálnímu turistovi by sakra vadilo. Až budu chtít potkávat tlupy černochů, pojedu na dovču minimálně do Egypta, ale spíše do Keňi atp. Doufat, že přijedu ve chvíli, kdy už je poslali rekomando do Atén, se mi nechce, raději se podobné kratochvíle vzdám a pojedu jinam. Chyba, že silná řecká armáda nehlídá pobřeží a netahá ty čluny zpět přes moře do místa vyplutí. Já vím, trochu jsem se zasnil. Jsme pod nadvládou Bruselu (Berlína), takže se to asi nesmí a budeme radostně vítat každého zairského nebo eritrejského vrahouna. :(
Myslím, že příští řecké volby nevyhraje Syriza, ale Zlatý Úsvit.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 03 čer 2015, 11:36

Tady je hezky shrnuto to o čem se bavíme v souvislosti s imigrační vlnou, která postihla Řecko.. příčiny toho všeho a teď se ti, co to zapříčinili bojí a chtějí "výsledek své práce" a neuváženého jednání rozdělit mezi ostatní...
http://aeronet.cz/news/rozvratili-libyi ... e-revoluc/
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
majinaf

Příspěvekod majinaf » 15 čer 2015, 13:48

Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 16 čer 2015, 11:15

Po přečtení Pavlovy zprávy jsem si uvědomila, že nás na ostrově Lesbos také překvapilo, že hloučky putující po slinici cca 60 km ze severu do hl.města nikdo nekontroluje ani nehlídá, policii jsme viděli projíždět úplně jinde. V městečku Molyvos, které se považuje za TOP turistický cíl ostrova, bylo uprchlíků fakt hodně, policie či vojáci opět nikde. Po silnicích jsme jezdili jen ve dne, ale nepochybuju, že v noci na nich bylo běženců ještě víc. Viděli jsme je např. spát pod "deštníkem" odpočívadla. Někteří umí anglicky, ptali se nás na cestu a říkali, že cesta do Mytilini jim trvá tři dny. V Lidlu před Mytilini měli převahu, na parkovišti žebrala holčička s "maminkou", ale tento obchod je v bezprostřední blízkosti uprchlického tábora, jinde to bylo při našem pobytu v pohodě. Policie organizovala jen ranní výstup z vojenské lodi v přístavu Mytilini, bylo na ní asi 150 osob.

http://zpravy.idnes.cz/chceme-zit-jako- ... anicni_fer
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 23 čer 2015, 18:56

Maďarsko zrovna nemusím, ale je vidět, že se jejich vládní představité neposerou a celou slavnou EU mají tam, kde se nohy potkávají se zádama- může nám být příkladem: http://zpravy.idnes.cz/madarsko-vypoved ... ntent=top6

BRAVO HU :music-rockout:
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
mamlal2

Příspěvekod mamlal2 » 23 čer 2015, 20:04

Perfektni. Rikam to porad, ze poskytovani azylu v dnesni dobe, za podminek, ktere jsou, je anachronismus.
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 16 črc 2015, 14:13

Tohle jsem našel dnes, IS a plán invaze do Evropy, střípky skládačky zapadají do sebe a je mi z toho opravdu hodně špatně. Hlavně že jsou všichni zodpovědní v naprostém klidu a uprchlíci (vycvičení vojáci v civilu (pozn. je to můj názor)) proudí do Evropy ze všech směrů. V ČR je přivítáme chlebem a solí a ubytujeme v hotelu Balková s úklidem a stravou. (mě by jeblo :angry-banghead: )
http://www.topky.sk/cl/11/1487201/Islam ... la-panika-
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 16 črc 2015, 15:14

Dnes zveřejnilo Řecko, že počet nových běženců přijatých v červnu do GR 2015 dosáhl 31 000 osob, zatímco loni za stejný měsíc sem dorazilo asi 2800 lidí - nárůst je tedy více než desetinásobný:

http://www.tovima.gr/en/article/?aid=722814

Od začátku roku přišlo do GR podle statistik už přes 70 000 imigrantů, zatímco loni to bylo asi 15 000 lidí. Z ostrovů jsou odváženi do táborů kolem Athén, které ale už praskají ve švech. Péči o uprchlíky komplikuje nejistá finanční a politická situace a Řecko už delší dobu upozorňuje, že situaci dlouhodobě nezvládne.

Zpět na