Slovensko

ODLIŠNOSTI, které mohou v jednotlivých státech překvapit a na které je třeba dát si pozor, změny v předpisech, pokuty..) Rakousko, Maďarsko, Srbsko, Makedonie FYROM, Řecko..
Radovan

Re: Slovensko

Příspěvekod Radovan » 04 čer 2014, 20:58

absolútne súhlasím s Mirinom ešte som zabudol dodať že aj prejazd cez Hlohovec býva dosť často upchatý v popoludnajších hodinách niekedy v kolóne aj 20min
bongo

Příspěvekod bongo » 05 čer 2014, 14:20

Dík za vaše postřehy a proč ne přes Blavu? Jak píše Mirin, Blava je dost ucpaná. Počítej na průjezd tak 20až30min.
A potom dálnice kolem Gyeru až do Budapešti je sice kvalitní,ale plná aut a hlavně kamionů a vždycky se mi tento 'usek zdá nekonečný.
Naopak když najedu na dálnici M1 za Komárnem tak jsem v Budapešti za chvilku.
Ještě 14 dní a jedééém :lol: :lol: :lol:
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 05 čer 2014, 14:59

Bongo...dvakrát jsem jel (2006,2007) trasou Olomouc, Brno, Bratislava a můžu říct, že jsem na tomto úseku dal tomu autu na prdel jako nikdy předtím...kdo zná moravský tankodrom, ví o čem mluvím. Myslím si, že se do dneška nic nezměnilo, takže se tomuto úseku, který se někdo opovážil označit cedulí "rychlostní silnice", velice rád vyhnu. Navíc jak píšeš, úsek Bratislava - Komárno se zdá nekonečný a dycky jsem se už už těšil, kdy to stočím konečně na jih....ted když jezdím okolo Nitry, tak Komárno - Budepest je slabá hodinka a už se to točí na jih...
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
Rasto75

Příspěvekod Rasto75 » 05 čer 2014, 15:34

Ahojte. dovolim sa do debaty cesty cez SVK zapojit. Som povazskobystrican, tak si na cestu do Budapesti mozem vybrat vsetky mozne alternativy. Jazdim do Nitry a Bratislavy pracovne v podstate kazdy tyzden, poznam dokonale aj cestu z Nitry do Komarna. V poradi mojich preferencii je na prvom mieste cesta na juh cez Bratislavu. Z Hlohovca som v Bratislave za cca 35 minut. Bratislava po obchvate je neskoro popoludni a vecer v smere do HUN a AUT v podstate volna, zapchy su v smere von z BA na Trnavu a Senec. Tych 20 km za Bratislavou kym pridem na HUN dialnicu sa vzdy da vydrzat. A madarska dialnica - to je ine kaficko... Jediny problem v tejto trase vidim v dlhej cakacej dobe na zaplatenie madarskej dialnicnej znamky na prvej CS na dialnici v HUN, pod 20 minut som tam este nikdy necakal. Na druhej strane - je to celkom dobra pumpa, tak decka sa tam trosku povystieraju, nieco zahryznu, a po zaplateni znamky dobre osviezeni mozme pokracovat. Potom je to do tatabane trosku plnsie od aut, ale da sa.... Ako druhu alternativu by som odporucil jazdu po D1 do Trnavy, nasledne R1 do Serede, potom Galanta, Sala, Nove Zamky, Komarno. Ako najhorsiu alternativu cez SVK povazujem cestu cez Hlohovec, Nitru a smer na Nove Zamky a Komarno.
Najviac milujeme usek z Tatabane do Budapesti - tie vlnky kopirujuce teren - mierne stupanie a nasledne tiahle klesanie je uzasne. Nie som sialenec za volantom, jazdim podla predpisov, ale na tych klesaniach a pri prazdnej ceste mam problem, aby som sa nepozabudol....
My to uz mame za nejakych 55 dni, tak uz nas chyta mierna nervozita.
Rasto
JaKo

Příspěvekod JaKo » 05 čer 2014, 16:32

já moc na výběr nemám, protože jedu od Kojetína, kde po pár km najedu na D1 směr Brno (od Vyškova několik km tankodrom) a v Brně na D2 do Bratislavy. Poslední 2 roky a rovněž i letos vyjíždíme v pondělí v 16 hod., takže Bratislavu projíždíme v cca 17:45 hodin a ještě se nestalo, že bychom ji neprojeli maximální rychlostí povolenou v jednotlivých úsecích Bratislavy. Stejně tak i když před Budapeští provoz zhoustne, tak to nemá téměř žádný vliv na využívání maximálních rychlostních limitů, včetně obchvatu Budapešti M0 spojujícího naši trasu z M1 na M5, po kterém jedeme cca v cca 19:30 hod. A M5 je téměř prázdná. Takže i když nemám výběr, nemůžu si nijak stěžovat až na úsek po D1 Vyškov - Brno.
matrix

Příspěvekod matrix » 05 čer 2014, 19:53

mně již trasa přes Slovensko nic neříká, potom co se v loňském roce začalo s opravou tankodromu D1 od Prahy směr Brno, to v letošním roce opět z Plzně bereme směr Č. Budějovice, Vídeň, Budapešť a pak směr dolů na Řecko, ale to již všichni známe ...
2003-2008 Montenegro, 2010-Swinoujscie (Pl), 2011-Nikiti+Vourvourou+FYROM-Ohrid, 2012-Kréta (červen)+Thassos(září), 2013-Sveti Stefan (MNE), 2014-Polychrono+Meteora, 2015- Possidi, 2016 - Polychrono (červen), Gallipoli (It - září), 2017 - Ouranopoulis, 2018 - Metamorfosis
sitar
Administrátor

Příspěvekod sitar » 21 kvě 2015, 14:22

-->matrix podobnost ciste náhodná......... nemíním prostát 1/2 dovolený v kolonách na tankodromu :happy-bouncymulticolor:
2008 Olympská,Vrasna; 2009 Korinth,Pella,Philippi;2010 Epidaurus, Mystras,Palamida,Mavrommati,Olympia; 2011 Dodoni,Lefkada,Prousos;TR Edirne,Enez; 2012 Diakopto,Nemea,Astros,Methoni;2013 Monevasia,Mani,Tennaro, Nafpaktos; 2014 Pelion;2015 Prespa;2016 Attiki,Evia,2017Athens
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 28 kvě 2015, 10:54

Matrix ja uz nejel po D1 snad sedm let.. pres Rakousko je to nesrovnatelne lepsi, jen nezapomenout sundat kameru v aute.. je tam ppd vysokou pokutou zakazana..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 19 lis 2015, 19:45

Na Slovensku dojde v roce 2016 ke změně platby dálničních známek, bude se po "novu" zřejmě jednat o podobný elektronický systém jako známe v Maďarsku.. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... namky.html
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 01 pro 2015, 22:07

áno, je to tak.... ceny ostávajú ako spred roka... môžete si ju kúpiť elektronicky, alebo osobne na čerpacích staniciach či predajných miestach. V blízkosti hraníc majú byť umiestnené samoobslužné zariadenia.... pripájam link, kde si môžete na oficiálnej stránke nár. dial. spoločnosti túto známku zakúpiť:
https://eznamka.sk/selfcare/home/ ....
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- autom Kastri Loutro 2016: autom Kastri Loutro 2017: autom Kastri Loutro

Zpět na