Řecko

ODLIŠNOSTI, které mohou v jednotlivých státech překvapit a na které je třeba dát si pozor, změny v předpisech, pokuty..) Rakousko, Maďarsko, Srbsko, Makedonie FYROM, Řecko..
miluše

Re: Řecko

Příspěvekod miluše » 19 srp 2017, 12:55

chci se zeptat zda se dá mýto v Řecku platit kartou a taky by mě zajímalo jestli když si zadám ve výpočtu nákladu trasu do Řecka tak jestli ty ceny mýta v konkretních státech jsou opravdu aktuální a přesné,děkuji.
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 19 srp 2017, 13:34

MIluše: mýto v Řecku kartou platit nelze, co se týče aktuálnosti poplatků ve výpočtu nákladů. Přibližně to sedí, ale chystám v budoucnu aktualizaci programu na výpočet nákladů, takže se tomu teď tak moc nevěnuji. Srbsko poplatky v EUR sedí, MK si to vybírají jak se jim zlíbí 1 - 1.5 na každé mýtnici. (to je můj názor). Zkus pohledat ve vláknu aktuálního hlášení z cest 2017, kde kolik a jak platili.
Srbsko:http://www.putevi-srbije.rs/index.php/en/kategorizacija-vozila-cenovnik-putarine-2
FYROM: http://www.amsmspi.mk/mk/patarini_maked ... #soob_info
Řecko: http://www.tolls.eu/cs/greece
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 19 srp 2017, 13:51

-->Miluše: ..sbíráme informace kde se dá, nikdy nemůžeme vyloučit chybu, nebo starší informaci.. opět platí, že vše je tak dokonalé, jak nám sami dáte vědět, nebo my zjistíme.. tudíž budu muset vymyslet na každou takovou stránku alibistickou větu "ověřujte - prověřujte".. koncové ceny na výpočtu nákladů jsou orientační (upozorňujeme na to ) a byť se snažíme spíše "nadsazovat" (zejména v PHM), aby se předešlo překvapení, vždy je nutno počítat s nějakými penězi navíc a nejezdit "na korunu", protože změnu kterou nezaregistrujeme včas NIKDY NELZE VYLOUČIT!

Admin Mirin doplnil: ceny PHM jsou ceny PRŮMĚRNÉ v dané zemi, takže musíte počítat, že u dálnice natankujete za větší peníz, např. letos v Romčově případě to byla HU Shellka s rozdílem 50 HUFnáglů. Jak píše Pavel, zveřejňujeme pouze to, co se nám podaří zjistit od vás nebo z internetu.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
tovel

Příspěvekod tovel » 19 srp 2017, 16:46

To miluse: Pri ceste do Recka neni vubec nic aktualni. Je to velka neznama, ale vzdycky to nejak dopadne a kupodivu dobre. Proto mame dovoleny v Recku radi. Mytne kartou v Recku nezaplatis, ale je to skvela prilezitost zbavit se toho eurosmeti pod 20 centu. Jen mit dopredu odsypano.
PrVk

Příspěvekod PrVk » 19 srp 2017, 17:00

Lze ovšem narazit na mýtnici, kde v kabince mýtnice nikdo nesedí a řidič se musí obsloužit sám. (to jsou zpravidla vjezdy na dálnici u exitu, třeba u Thermopyl, na trase Delfy -Larisa). Tam lze platit i kartou, ale pro neznalého řidiče představuje ten automat docela hokej a pokud se za vás postaví další vozidlo, není čas nic studovat. Pak je rychlejší naházet mince do takové větší kapsy. Automat vše správně spočítá a dokáže vyhodnotit typ vozidla. Pokud jste v úzkých, řidič za vámi pomůže.
miluše

Příspěvekod miluše » 19 srp 2017, 17:20

děkuji všem za rady a už se do Řecka moc těším,jenom se modlím abych se nikde moc nezdržela,jedu přes horgoš a dále po dálnici až do Řecka a budu doufat že se zácpám vyhnu,vyrážím v neděli 27.8 s tím že v Srbsku ve městě Nis máme nocleh a v pondělí jedem do Stavrosu,také jsem si všimla že do Stavrosu nás jede víc tak třeba se tam z někým potkáme.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 19 srp 2017, 17:39

je z opatrnosti dodávám, že Eurosmetí se nezbavíte ve FYROMU, tak akceptují při platbě mýta pouze 0,50 centů a vyšší..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Ája a Fík

Příspěvekod Ája a Fík » 20 srp 2017, 14:02

Ahoj, mapa čerpacích stanic v Řecku a cen PHM
http://www.newsauto.gr/fuel/
2007 - Pefkochori, 2008 - Chanioti, 2009 - Ormos Panagias, Stobi , 2011 - Velika , 2013 - Pefkochori , 2016 - Prespa, Hanioti, 2017 - Hanioti, Pefkochori, 2018 - Stockholm
marek

Příspěvekod marek » 20 srp 2017, 16:24

Hezký odkaz :clap:
Francie 1x
Itálie 5x
Chorvatsko 4x a už nikdy více
Řecko Lefkada: 2014-poprvé autem, 2015-bohužel vynecháno, 2016, 2017 - 2x, 2018 - v procesu příprav
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 28 srp 2017, 08:31

Zdá se,že google mapy už mají zakreslenou dálnici z Loaniny do Arty.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare

Zpět na