Attika

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
Pavel
Administrátor

Attika

Příspěvekod Pavel » 26 srp 2011, 22:50

Na upozornění zakládáme na DF link k oblasti Řecka, kterou jsem nedopatřením vynechal.. :oops:
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
MACO2121

Re: Attika

Příspěvekod MACO2121 » 29 srp 2011, 12:00

Zdravím cestovatele Řeckem.

Potřeboval bych poradit ohledně oblasti Attika. Letos máme v plánu navštívit 2 oblasti. Olympskou riviéru a oblast kolem Athén. Jedeme autem "na blind" od 10.9.- 25.9. Na Olympské riviéře problém s ubytováním neočekávám (v Nei Pori a Leptokárii určitě něco seženem), ale u těch Athén by mohl nastat problém. V této oblasti jsem ještě nebyl a proto by se hodily jakékoliv informace. Východně od Athén na pobřeží jsou nějaká letoviska (aspoň podle map to tak vypadá),ale jak píšu pokud tam někdo byl budu vděčný za každou informaci ohledně ubytování a další infrastruktury v této oblasti.

Děkuji Pavlovi za přidání této lokality a přeji všem cestovatelům, kteří teprve pojedou, šťastnou cestu. ;)
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 29 srp 2011, 12:47

Myslím že poradit by mohla Mirka. Některé zkušenosti píše například zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str ... il=152&d=0 celá dovolená v této oblasti je zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=170&id_dov=7
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 29 srp 2011, 20:39

MACO2121 :
Athény a okolí jsem naposledy navštívila bez auta (viz popis v rubrice Moje dovolená, na kterou upozorňuje Jirka). Město je dopravně dost složité, ale veřejná doprava, tj. metro i autobusy fungují bezvadně (pokud zrovna není stávka). My jsme bydleli ve 2lůžkovém pokoji za 40 E vč. snídaně, pár kroků od náměstí Omonia.
Při cestě autem bych doporučovala ubytování na severním okraji Athén, poblíž stanice metra (např. Maroussi) a do centra se svézt metrem. je to jednoduché , rychlé a srozumitelné i bez znalosti řečtiny.
Budeš-li potřebovat něco víc, napiš sem do DF nebo e-mailem na mirka//recko-autem.cz
frigo

Příspěvekod frigo » 29 srp 2011, 22:11

To MACO 2121, na Attice jsem strávil týden, a to ve Varkize, dříve sem dokonce jezdila městská doprava z Atén, čehož jsme hodně využívali. Pláže ve Vouliagmeni a Varkize Ti mohu jen doporučit, i když vzhledem k blízkosti Atén tu počítej s více lidmi. Pobřežní silnice vedoucí dále na jih až k mysu Sunion s nádherným Poseidonovým chrámem je málo frekventovaná, a dál na jih je okolní krajina pustější a hornatější. Cesta k mysu trvá kolem 90 minut. Ohledně ubytování Ti moc neporadím, bivakovali jsme tam na divoko i se stanem, ale to byl rok 91. Ve vyhledávači jsem našel nějaké apartmánové hotely (ve Varkize) a na východě u Marathonu na pobřeží je i kemp. Za tu dobu se tu jistě hodně změnilo, postavilo se nové letiště, placená dálnice k němu, vyrostla nějaká olympijská sportoviště, ostatně při sledování olympijského závodu v triatlonu se mi Varkiza a okolí hodně připomenula, ale vše v blízkém okolí Atén, pobřeží a vnitrozemí Attiky se Ti bude určitě líbit, tak jako se líbilo nám. Je to takové Řecko v malém a navíc umocněno právě blízkostí Atén :) .
MACO2121

Příspěvekod MACO2121 » 30 srp 2011, 09:56

TO ALL: :)
Přemýšleli jsme spíše o východním pobřeží, Rafina, Artemida nebo Nea Makri. Obávali jsme se totiž čistoty moře od přístavu Pireus. Do Atén je to 40km, ale my bychom nejspíš zaparkovali auto někde na předměstí, frkli do metra a večer se modlili že auto najdeme v pořádku na stejném místě. Ohledně Atén: Co bychom určitě neměli vynechat, kromě akropole, starého olympijského stadionu a všech okolních Agor?? Z cestopisu asi nebude k zahození Olympijský komplex 2004, že. Co se týče Attiky: Poseidonův chrám, a dál? Mám už z toho čtení R-A červené oči a můj šéf si myslí že tak usilovně makám ;) Aspoň k něčemu těch 8 a půl hodiny práce je. :)
Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 30 srp 2011, 18:40

Před několika desetietími jsme se jezdili z Athén koupat jedině mezi Rafinu a Marathon (Porto Rafti, Skynia), ale pokud vím, výstavba olympijských sportovišť a infrastruktury celou oblast podstatně změnila.
V Athénách se určitě vyplatí vylézt na Likabet, nepřehlédnutelný vrchol v centru města, navštívit antický hřbitov Kerameikos. Nedaleko je technický park, který zvenku vypadal zajímavě, ale z časových důvodů jsme ho nestihli. Nelze vynechat olympijský stadion 1896 a pahorek Filopapos, odkud je k večeru asi nejlepší výhled na Akropoli. Pireus stojí za návštěvu a večeři večer, hlavně zátoka s přístavištěm malých lodí Mikrolimano.
V Attice kromě mysu Sunion a Marathonského bojiště (jen mohyla) stojí za to dojet až ke Korintskému průplavu. Zážitek je i výlet na nejvyšší horu na západní straně Athén, Parnis (1413 m). Pokud vím, silnice vede až nahoru. O možnosti cesty lodí na Eginu se podrobně rozepisuji, dá se v pohodě zvládnout během jednoho dne.
frigo

Příspěvekod frigo » 30 srp 2011, 22:43

To MACO2121, čistota vody na jih od Pirea byla v té době absolutně bez problémů,byli jsme tam v září, v tu dobu se Varkize chodilo koupat velké množství lidí, hlavně důchodců, kteří k tomu využívali čas kolem východu slunce, prý v tu dobu je koupel díky ionizaci nejzdravější, a také po celý den bylo na plážích poměrně plno, pokud se nepletu, označovali ji dokonce jako přímořské lázně.
V Aténách doporučuji také návštěvu některého z muzeí, mi byli v muzeu na akropoli, a doporučuji národní archeologické muzeum a zajímavý je i Olympeion(chrám Dia Olympského ), odsud je to i kousek k starému olympijskému stadionu. :)
Zuzana

Příspěvekod Zuzana » 26 srp 2013, 13:09

Prosim Vas, nema niekto z Vas skusenost s parkovanim v Atenach alebo niekde v blizkosti Aten? Chystame sa ich na par dni navstivit a vsade sme sa docitali vylucne to, ze sa rozhodne neodporuca ist do Aten autom, avsak nikde sa nam nepodarilo dopatrat k informacii, kde v blizkosti Aten by sa dalo bezpecne (napr. na nejakom platenom parkovisku) odparkovat auto a nasledne ist do mesta ich verejnou dopravou. Dakujem.
MartinD

Příspěvekod MartinD » 26 srp 2013, 21:15

My sme boli v Atenach minuly rok - parkovali sme priamo na ulici pred hotelom v Pireu (pristave). Kusok odtial boli aj podzemne garaze - link na ne sa tusim da najst na googli, ale my sme ich teda nevyuzili. Keby som ale nemal v plane ist na trajekt tak by som si na prehliadku Aten asi volil nejkay hotel/parkovisko blizko letiska - odtial sa da ist do centra metrom. Je to podla mna lepsie ako prechadzat autom cez cele Ateny az do pristavu.
1997 Katerini-Paralia, 2005 Paralia, 2006 Paralia, 2007 Paralia, 2008 Paralia, 2009 Sarti, 2010 Kreta, Pelopones, 2011 Pelopones, Rodos, 2012 Milos, Kreta, 2013 Kreta, Nikiti, 2014 Pelopones, Rodos, 2015 Nikiti, 2016 Kreta, 2017 Kos

Zpět na