Severní egejské ostrovy

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
Pavel
Administrátor

Severní egejské ostrovy

Příspěvekod Pavel » 05 říj 2010, 12:50

Diskuze k letoviskům a dalším místům nacházejících se v této oblasti, jejíž polohu naleznete vyznačenu zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=130&info=2
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Rasto75

Re: Severní egejské ostrovy

Příspěvekod Rasto75 » 02 črc 2013, 17:59

Ahojte, kedže sa konečne blíži termín našej ďalšej dovci v nami milovanom Grécku, tentoraz na thassose, prosím o radu, z ktorého mesta nasadnut na trajekt. A tiež sa poteší radam, čo by sme pri potulkách po ostrove nemali opomenut. Od dnes to mame za 23 dni. Manželka začala chystať nejaký proviant do zavaraninovych pohárov, čo je neklamny znak, že sa dovca už blíži. Vopred ďakujem za cenné tipy na potulkách ostrovom. Rasťo
goro

Příspěvekod goro » 02 črc 2013, 18:50

:arrow: Rasto75 zatúlal si sa do nesprávneho vlákna.
Skus tu:http://www.recko-autem.cz/diskuze/viewtopic.php?f=13&t=37&start=70
Trajekt na Thassos z Keramoti:http://www.thassos-ferries.gr/english.html
Goro ;)
Thassos 1996,1998,2007,2008,2014,
georgos1

Příspěvekod georgos1 » 02 črc 2013, 18:53

Rasto75 - poslal jsem Ti info na sz
2006-Fourka-autobus,2007-Polichrono-Palliouri-auto,
2008-Vrasna-Ammouliani -auto,2009-Vrasna-Thassos-auto,
2010- Vrasna-auto ( zpět sanitka :-( ),2012-Vrasna - auto,2013-Nea Vrasna,Thassos-auto,2014-Nea Vrasna-auto
2017 - Nea Vrasna, Ammouliani, Olimpiáda - auto,
Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 12 čer 2015, 14:08

Ahoj všem,
právě jsem se vrátila z 10ti denního pobytu na ostrově Lesbos. Projeli jsme většinu ostrova autem z půjčovny jsme najezdili cca 700 km a moc se nám tam líbilo.
Nyní jen telegraficky - počasí kolem 25 stupňů ve stínu, střídavě oblačno, půl dne nám pršelo, jedna velká bouřka, na turistiku to bylo ideální. Voda v moři osvěžující, ne ledová, každý den se dalo v pohodě ležet na pláži. Rozmanitá příroda, hodně zeleně, ale i suché sopečné oblasti, starořecké, římské i středověké památky.
"Uprchlíci" turisty ani místní obyvatele přímo neobtěžují, ale pro řecké úřady to musí být dost velký problém. Viděli jsme je na severu ostrova v Molyvosu, pak skupinky, které šly odtud pěšky do hlavního města Mytilini (na jeho předměstí je prý už několik let uprchlický tábor) a dnes brzy ráno v přístavu Mytilini, kam je zřejmě přivezla vojenská loď z moře (asi 150 osob). Většinou to byli mladí kluci tak 15 - 25 let, s malým batůžkem nebo bez zavazadel, slušně oblečení, vypadali docela bezstarostně (setkání s nimi v nás vyvolává víc otázek než odpovědí)... Na pobřeží odvráceném k Turecku jsme několikrát potkali prasklé gumové čluny a odhozené záchranné vesty, většinou nové.
V letoviscích Petra a Anaxos byl naprostý klid, pěkné taverny, dobré služby i ceny. Na začátek června byly kapacity docela zaplněné, hodně Holanďanů, Britové, Němci a pár Čechů. Několik hotelů a obchodů bylo zavřených, pár opuštěných nebo rozestavěných domů. Atmosféra byla pravá řecká, cítili jsme se na celém ostrově moc příjemně.
Pro motoristy: Trajekty do hl.města Mytilini jezdí např. z Kavaly, Athén a tureckého Ayvaliku.
Užili jsme si skvělou dovolenou, snad později napíšu víc a zveřejním fotky přímo do Místopisů či Dovolené.
Jestli se někdo na Lesbos chystáte, ráda přidám podrobnosti.
Bahuhu
Administrátor

Příspěvekod Bahuhu » 15 čer 2015, 10:22

Mirka vitaj doma, samozrejme ďakujeme za cenné informácie.
Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 17 čer 2017, 10:24

Ahoj všichni,
včera jsme se vrátili z týdenního pobytu na krásně barevném ostrově Samos. Nachodili jsme pěšky přes 80 km a půjčeným autem (2 dny, 30 E/den, útrata za benzín 30 E, najeto 240 km) objeli ostrov. Nejvyšší dosažený bod 460 m.n.m. u kláštera Vronda, pěšky při přechodu ostrova od moře k moři 265 m.n.m. Nepotkali jsme jediného uprchlíka, jen na silnicích dost vojenských aut, vypadaly dost obstarožně. Naopak moderní hasičské základny a také občas stopy po požárech. V Kokkari nás zastihl okraj zemětřesení od ostrova Lesbos. Počasí skvělé, teplo i večer, občas mráčky, občasný větřík byl příjemný. Ceny podobné jako loni na Kosu a Peloponésu, všichni nachystaní na turisty, daleko méně zavřených obchodů a ubytování než např. loni v Tolu. Obsazenost max. 30%, slunečníky na plážích většinou neobsazené, moře v Pythagoriu teplé. Mezi antickými památkami (za návštěvu stojí i archeologické muzeum v hl. městě a Heraion) u nás vedou hradby starověkého hlavního města (dnes Pythagorio) ze 6. stol. př.n.l. v původní délce 6.2 km (dost úseků zachováno) a zejména tunel Eupalinos ze stejné doby, unikátní technická stavba (akvadukt), který lze nově projít v celé délce cca 1 km a poté dojít až k původnímu prameni, který ho napájel. Máme rádi antiku, proto byl tento tunel jedním z důvodů, že jsme zvolili k dovolené právě Samos. Ostrov nás však přivítal i mnoha dalšími krásami, řecká pohoda byla dokonalá. Zaskočili jsme si na den lodí i do starověkého Efesu a Kusadasi v Turecku, organizovaný výlet od místní agentury (vše v ceně stál 70 E/ osoba).
Máte-li někdo zájem, mohu doplnit další detaily.
Pavel
Administrátor

Re: Peloponéz

Příspěvekod Pavel » 24 črc 2017, 09:54

Řečtí seismologové varují, že v oblasti postižené zemětřesením na Kosu mohou otřesy pokračovat ještě dva měsíce a vyzývají turisty k opatrnosti..

Řecko obecně je seismologicky neklidná země a malé otřesy, které nejsou běžně pocity zaznamenatelné jsou poměrně časté.. Ta větší s magnitudo 6,5 a oběťmi na životech postihlo Řecko dle statistik, před touto událostí, naposledy v roce 2015 v počtu dvou.

zdroj: http://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/S ... qxEnbvxLbA

http://tn.nova.cz/clanek/kde-v-evrope-h ... cesko.html

http://gnosis9.net/zemetreseni.php
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:

Zpět na