Východní Makedonie a Thrákie

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
Pavel
Administrátor

Východní Makedonie a Thrákie

Příspěvekod Pavel » 05 říj 2010, 12:48

Diskuze k letoviskům a dalším místům nacházejících se v této oblasti, jejíž polohu naleznete vyznačenu zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=130&info=2
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Re: Východní Makedonie a Thrákie

Příspěvekod Pavel » 09 lis 2010, 20:00

Byl zveřejněn druhý díl popisu dovolené z ostrova Samothraki od autora: tovel. Naleznete zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=170&id_dov=19
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
damir

Příspěvekod damir » 17 úno 2011, 19:03

KORFU - THASSOS
zdravím všechny - již delší dobu jsem zde nebyl a proto nevím, zda se v novém uspořádání dobře orientuji. Chtěl bych Vás poprosit o Vaše názory a zkušenosti. Prozatím jsem právě podle nich navštívil LEVKÁDU + KEFALONII + ZAKYNTHOS. Všechny tyto typy na dovolenou byly výborné i když každý trochu jinak. Protože, jak se říká , změna je život(či naopak ;) ) - rozhoduji se teď mezi Korfu a Thassosem. Mohli by jste mi prosím napsat svůj názor - proč a kterému ostrovu by jste dali přednost? Pojedeme opět ve skladbě 2dospělí a 2děti a ubytko si sháníme na místě. Za každé porovnání či zkušenost předem moc díky. Damir
PrVk

Příspěvekod PrVk » 18 úno 2011, 10:44

Mám podobný problém, také se snažím hledat pořád něco nového....Byl jsem jen na Thassosu, Korfu také zvažuji. Problém trošku je, že když se něco přechválí, je pak člověk v očekávání a může dopadnout jako Sally, který v reálu viděl něco jiného než na prospektech....moje osobní zkušenost je taková, že Thassos patří k tomu nejlepšímu, co jsem v Řecku viděl. Samozřejmě dominuje variabilní pobřeží po celém obvodu, skvělá dopravní struktura, jsou tam i hory i památky. Bohužel, právě proto je častým cílem i autoturistů (není totiž daleko od pevniny), proto ceny ubytování jsou vyšší než např. na Sithonii, ale ceny v tavernách nižší než na Lefkádě ( i když co platilo nedávno, nemusí platit dnes). Korfu výhledově plánuji také, ale potřeboval bych ujistit, že má smysl tam jet autem :D
fioma

Příspěvekod fioma » 18 úno 2011, 14:12

takových je tady asi více,my byli na Thassu 4x .2X s CK a potom už autem.Byly to naše nej dovolený,ale jak je známo každý preferuje něco jiného.Přestože jsme tam byli autem,tak jsme si vypůjčili moto(chce to alespoň 125ccm a velký kola)a projeli jsme si všechny(skoro)přístupný" kopečky" a to co se dá vidět tam(nebo odtud),tak na to tak honem nezapomenete.Dá se vyjet z Potosu přímo do kopců a sjet až na Golden beach.Cesta akorát tak pro kozy a ovce ,které jsou tam (byly)skoro všude.Většinou ,pokud jsme v GR a v oblasti Nea Vrasna-Kavala ,tak si na Thassos zajedeme alespoň na jeden den podívat.Asi to bude ten vzpomínkový optimizmus.Lefkáda je pro nás trochu delší cesta a pro jednoho řidiče slušný záběr.FM
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 18 úno 2011, 18:36

Byl jsem na Thassosu v r.2005 a na Korfu celkem 3x (1999,2004,2008). Oba ostrovy jsou dost velké, ale řekl bych že Korfu je o dost větší a protáhlejší. Thassos má jako ostrov po obvodu 102 km a povětšinou je více "života" u pobřeží. Na Korfu se dost toho dá zažít i ve vnitrozemí. Já nevím....chce to "objevovat" zažít na vlastní kůži. Jinak na Korfu i na Thassosu se nám líbilo. Korfu = ostrov oliv s benátskou architekturou a vlivem z minulosti..... Thassos = "zelený" ostrov s kopečky.
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
bongo

Příspěvekod bongo » 18 úno 2011, 19:43

Korfu nebo Thassos ? To je snadné. Letos pojedeš na Thassos a příští rok na Korfu. :lol: :lol:
My byli 2008 v Limenárii a v 2010 Agios Georgies. Oba to jsou krásné ostrovy.Obě dovolené byly super a na oba se ještě určitě vrátíme.Nedovolil bych si tvrdit,že jeden je lepší a ten druhý horší.
Cenově bych si tipnul trošku drahší Korfu. Pláže krásné na obou ostrovech.Co se týká památek určitě Korfu. Taková Benatská pevnost či Esplanada v Kerkyře nebo zámek Achileon to je fakt super klasa.
Pro srovnání.. Ostrava - Keramoti 1680km Trajekt 2+2+auto 25Eur 40 min.
Ostrava - Igoumenitsa 1815km Trajekt do Lefkimi 2+2+auto 46Eur 70 min.
Trnkas

Příspěvekod Trnkas » 29 bře 2011, 17:12

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli někdo v loňském roce jel na Thassos....chtěli jsme tam vyrazit na dva dny...ale někdo nám řekli,že trajekt z Kavaly vyjde zhruba na 85 eur.... což se nám zdálo moc...nevítě někdo kolik to bylo loni doopravdy ?
Tommi_82

Příspěvekod Tommi_82 » 29 bře 2011, 19:19

Já bych teda rozhodně preferoval cestu z Keramoti a ne z Kavaly. Aktuální ceník a časy vyplouvání jsou zde. http://www.thassos-ferries.gr/schedule-en.html
2004 Parga, 2006 Thassos, 2011 Thassos, Sithonie, 2012 Zakynthos, 2013 Atény, 2014 Rhodos, 2015 Lefkada, 2016 Kréta
2018 :auto-rally: Obrázek
GeminiV

Příspěvekod GeminiV » 14 dub 2011, 11:41

Ahoj všem! Byli jsme vloni na Thassu, také doporučuji trajekt z Keramoti, je to daleko blíž a samozřejmě levnější. Cenu najdete na nettu. Porovnávat Thassos a Korfu dost dobře nejde, Korfu je větší, členitější, víc památek, ale také víc turistů a dražší. Thassos je romantičtější, ale oba ostrovy jsou krásné. A auto na Korfu je docela výhoda, je tam co k vidění a ostrov není z nejmenších..Krásnou dovču! :)

Zpět na