Střední Makedonie

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
sae

Re: Střední Makedonie

Příspěvekod sae » 10 srp 2016, 11:40

Pavel píše:Mimochodem koho zajímá výstup na nejvyšší vrchol Olympu MYTIKAS (2917 m), obdržel jsem velmi pěkně zpracovaný a vyčerpávající popis včetně cenových relací služeb, který v dohledné době s laskavým svolením autora velmi rád zveřejním..

Pavle, prosím Ťa, máš ešte tie informácie o výstupe na Olymp - Mytikas?
Keď zistíš, aké je všetko perfektné, zakloníš hlavu a budeš sa smiať s tvárou obrátenou k oblohe. Buddha.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 10 srp 2016, 16:38

Ten článek nalezneš na tomto odkazu, ale je to z roku 2011.. http://www.recko-autem.cz/index.php/pro ... slap-olymp
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem i rozhodčí a soudce kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Mária

Příspěvekod Mária » 10 srp 2016, 17:19

Sae moj syn so švagrom tam boli tento rok
sae

Příspěvekod sae » 10 srp 2016, 17:59

Pavel píše:Ten článek nalezneš na tomto odkazu, ale je to z roku 2011.. http://www.recko-autem.cz/index.php/pro ... slap-olymp

Dík Ti Pavle, máš u mňa pivo :D
Mária: ak by si mi, prosím Ťa, pridala ešte tohtoročné ceny, bude to kompletný popis. Vopred ďakujem :D
Nám ide ale hlavne o popis cesty z Prionie na Mytikas, či to dáme za deň tam aj späť :D
Keď zistíš, aké je všetko perfektné, zakloníš hlavu a budeš sa smiať s tvárou obrátenou k oblohe. Buddha.
Mária

Příspěvekod Mária » 10 srp 2016, 19:44

Ohladom cien toho vela neviem, kupoval som jedine magnetku na chate Agapitos za euro :)

Odporucam si pozriet pocasie na tejto stranke http://www.mountain-forecast.com/peaks/Mount-Olympus/forecasts/2917 , nas nezradila. Na parkovisko Prionia sme dorazili 6:15, obuli sme topanky, pre istotu fotka mapy https://drive.google.com/file/d/0ByuN2tf1baiqZlZDVTRlcTlVSWM/view a vyrazilo sa. O 8:45 sme boli na chate Agapitos, normalnym tempom s prestavkami na osviezenie a fotenim. 9:30 sme vyrazili na Skalu, kde sme dorazili o 11:30. Pred 12 sme sa vydali na Mytikas a 12:30 sme boli hore. Tam sme sa pofotili, najedli a sli spat cca o 13:00. 15:45 sme boli spat na chate Agapitos. V Prionii sme boli o 18:15. Myslim, ze sme to stihli s dost velkou casovou rezervou, stale nam zostavali asi 3 hodiny do zapadu slnka.

Dalej mozem odporucit aspon 3l vody na osobu, sice ked sme sli my presne pred mesiacom, tak voda ako tak tiekla este aj na chate Agapitos, kde sa da doplnit, alebo aj dokupit (cenu si nepamatam), takze nemusite ju vliect so sebou uz z Prionie. Urcite nezabudnut na pokryvku hlavy.
Turistika urcite narocnejsia, bolo toho dost uz na chate po 2,5h.Ale vyhlady urcite stoja za to.Neviem ako ste zdatní turisti my sme to zvladli za den.
Sae to je odkaz od syna

sae píše:
Pavel píše:Ten článek nalezneš na tomto odkazu, ale je to z roku 2011.. http://www.recko-autem.cz/index.php/pro ... slap-olymp

Dík Ti Pavle, máš u mňa pivo :D
Mária: ak by si mi, prosím Ťa, pridala ešte tohtoročné ceny, bude to kompletný popis. Vopred ďakujem :D
Nám ide ale hlavne o popis cesty z Prionie na Mytikas, či to dáme za deň tam aj späť :D
sae

Příspěvekod sae » 10 srp 2016, 22:34

Super info, ďakujem veľmi pekne :D
Aj vy máte u mňa pivo :D
Prevýšenie 1714 m a 25,4km za deň už máme vyskúšané, tak to hádam dáme :D
Mondenak

Příspěvekod Mondenak » 10 srp 2016, 22:47

Zdravím, na chatě A stojí nocleh 13€, ceny jídla podobné jako u moře, cola tuším za 2€, špagety za 7. Byli jsme před pár dny, na chatu je to z Prionie 1000 m převýšení. My bychom to za 1 den s dětmi až nahoru a zpět rozhodně nestihli, takže jsme až na vrchol nevylezli. Snad příště, určitě je to lepší na víc dní. Nocleh se da domluvit předem. Ale voda venku nyní netekla, nevím jak uvnitř.
sae

Příspěvekod sae » 19 srp 2016, 06:44

Voda Dios stojí na chare 1,7 káva 2, džús 0,2 l 2,-. Dali sme to za deň aj vďaka vašim informáciám. Ešte raz vďaka. :D
Mária, keď som videl fotku z cesty pred vrcholom, myslel som, že to bude brnkačka. Teraz už viem o čom to je..

Zpět na