Střední Makedonie

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
radek

Re: Střední Makedonie

Příspěvekod radek » 05 pro 2014, 20:18

Jak jse vám tam podařilo zabloudit,zas tak velké to není,samozřejmě jedem autem ale do nějaké zapadlé díry se nám nechce,to jsme zažili letos v Itálii,bylo to letovisko ale jinak po setmění tam bylo mrtvo ale doslova každý večer jsme museli někam jezdit,ale tam se dalo něco vymyslet ale kolem toho Sarti nic není,tak hledáme něco rušnějšího,chceme někam na sever Řecka dál autem nechcem,proto jsem první týden vybral Vrasnu,kolem je dost letovisek takže super,ale druhý týden zatím nevím,pokud máteněkdo nějaký tip tak pište,jinak děti nemám.
2009-Korfu busem,2013-Chalkidiki a Nei Pori autem,2015,Paralie a Neos Marmaras autem
frigo

Příspěvekod frigo » 05 pro 2014, 20:38

To radek, po letošní zkušenosti bych se nebál ani okolí Soluně :idea: . Když máte rádi noční život , můžete tam vyrazit . Z takové "Peraia-i" lze jet i lodí :) .
radek

Příspěvekod radek » 05 pro 2014, 22:03

Solun mě moc neláká je to na mě moc velké a už jsem tam byl a nic moc,spíš mám raději letoviska z nějakou pěknou promenádou a obchudky,loni jsme byli autem v Řecku poprvé a bylo to super,letos zvítězila Itálie a příští rok jsem si vybojoval zase Řecko,a dalo mi to fakt dost práce,přítelkyně pořád trvala na Itálii,a tak pečlivě vybírám,první týden už mám vybraný a ted už se rozhoduji kam pojedem druhý týden,jestli Sarti a nebo Neos Marmaras a nebo někam jinam,moc možností na tom severu není ale duležité je že vyhrálo Řecko :lol: :lol: :lol:
2009-Korfu busem,2013-Chalkidiki a Nei Pori autem,2015,Paralie a Neos Marmaras autem
PrVk

Příspěvekod PrVk » 05 pro 2014, 23:01

Tak radku, tobě bude těžké vyhovět....v oblasti, kam se chystáš fakt žádného favorita nevidím....tobě by nejspíš vyhovoval Laganas na Zakynthu, příp. Nafplio či na SZ Parga....:-)
radek

Příspěvekod radek » 05 pro 2014, 23:26

To máš pravdu v té oblasti toho moc není ale at pojedu kamkoliv tak věřím že si tu dovolenou pořádně z přítelkyní užijem :lol: :lol: :lol:
andy.mclaren

Příspěvekod andy.mclaren » 05 pro 2014, 23:28

Radek: no ono je to jedno, kde pôjdeš... aj tak sa na Chalkidiki o rok vrátiš, takže ich po čase prejdeš aj tak celé.... ja som išiel postupne po prstoch... najprv Polichrono... rušnejšie večer, ale úzka a plnšia pláž, jednoduchý prístup od Thesalonik.... neskôr dva krát Sarti: príjemný rušný život večer, krásne pláže v okolí, ale komplikovanejšia cesta cez hornatý okraj Sithonie.... Pred rokom Nea vrasna a okolie...rýchly príjazd z Thessalonik (odbočíš z dialnice a si tam) neďaleko krásna pláž Olympia, rušnejšia sa mi videla vedľajšia Asprovalta... blízko v Stavrose možnosť zábavy na motokárovej trati, alebo kolotočoch pre detičky... Vo Vrasne som našiel jednu vynikajúcu cukráreň.... ono všade je super a počas jednej dovolenky dokážeš spoznať celý prst a ak máš chuť spoznávať nové, po čase sa vyberieš aj ďalej... my sme tento rok zašli kúsok za Nei Pori a pre zmenu sme si vynikajúco oddýchli na jednom zastrčenom kúsku Grécka, navštívili Meteory a zažili sme tam doteraz najlepšiu dovolenku.... podľa mňa nerieš kde, ale s kým a na ako dlho.... dovolenka je hlavne o ľuďoch.... prajem šťastný výber.....
šaleny vychodňar... :D 2010 - autom Polychrono, 2011 - autom Sarti, 2012 - autom Sarti..... 2013 autom Nea Vrasna, 2014 - autom Kastrí Loutró... 2015- autom Kastri Loutro 2016: autom Kastri Loutro 2017: autom Kastri Loutro
matrix

Příspěvekod matrix » 06 pro 2014, 22:11

to radek: trávil jsem dovolenou jak na Sithonii, tak i na Kassandře, z osobní zkušenosti doporučuji Kassandru a některé z letovisek, které se ni nacházejí. Píšeš, že rádi, živější místa, v tomto ohledu nám plně vyhovovalo městečko Chanioti. Přesto, že jsme zde byli letos v září, tak městečko žilo a bylo plné turistů, byli jsme se podívat i v Sithonii, ale ta byla oproti Kassandře téměř bez lidí.
Pokud bych měl na příště volit, tak volím Chanioti, které bylo mnohem živější než třeba Polychrono, ve kterém jsme bydleli a navíc mělo i kvalitnější pláže a plno obchůdků a taveren v růzmých cenových relacích od téměř luxusu až po ty lidové, jen si vybrat dle obsahu své peněženky :lol:
2003-2008 Montenegro, 2010-Swinoujscie (Pl), 2011-Nikiti+Vourvourou+FYROM-Ohrid, 2012-Kréta (červen)+Thassos(září), 2013-Sveti Stefan (MNE), 2014-Polychrono+Meteora, 2015- Possidi, 2016 - Polychrono (červen), Gallipoli (It - září), 2017 - Ouranopoulis, 2018 - Metamorfosis
radek

Příspěvekod radek » 07 pro 2014, 00:12

díky za tip ale na Kassandře jsme už byli přímo v Polichronu i chanioti jsme byli,máme to tam celé projeté a proto chceme zkusit Sithonii,vím že tam moc možností není,bud Sarti a nebo Neos Marmaras,z tech videí co jsem vyděl na You Tube tak dle mého názoru má Sarti pěknější moře to druhé letovisko je zase rušnější ale ty pláže jsou dost malé a moře není tak čisté,ale možná se pletu,ještě budu hledat :lol: :lol: :lol:
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 07 pro 2014, 09:32

TO Radek: Ohledně Sarti a Neos Marmaras máš podle mě pravdu, rušnější si myslím je Neos Marmaras, ale pláže má určitě lepší Sarti. Mě osobně se pláž v Neos Marmaras nelíbila. Ale když máš auto, tak se i to dá řešit ....
Já osobně mám raději zapadlé "prdelky" a tak moc noční život nevyhledávám :D Proto jsem na Sithonii volil Toroni. :D
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
bohus13

Příspěvekod bohus13 » 07 pro 2014, 10:13

radek, sithonia je pekna a mozes si prist na svoje napr. orange beach nas kedysi nadchli. egejske more je vsak ine ako more jonske a preto skus lefkadu snad zante...aposteriori mozem povedat ze cesta autom na lefkadu /Nydri/ je sice o cca 185km dlhsia ako na sithoniu /sarti/, avsak podstatne menej narocnejsia. beriem do uvahy cestu dialnicou egnatia odos po ioaninu, dalej filipiada, preveza a lefkada. cesta na sarti je kratsia ale podstatny kus konca cesty je kopcovity, narocnejsi pre vodica. neberiem do uvahy spotrebu PHM. pretoze spalis len o malicko viac PHM na lefkadu ako na sithoniu /sarti/, lebo po dialnici je nizsia spotreba ako cez kopce na sarti. mytne dialnicou na lefkadu bolo cca9eur...jednoducho jonske ostrovy su pre nas subjektivne KRAJSIE s jonskym morom ako pekny poloostrov chalkidiki s morom egejskym. rozdiel farby tychto mori je viditelny. rozdiel salinity jonskeho mora a egejskeho, pocititelny. rusnejsie letoviska na lefkade su nydri alebo vasiliki. ag. nikitas je tichsie, kludnejsie. podstatne je, s kym budes travit pobyt pri mori a podla toho ti bude dobre ;)
..bohus trinast, pan boh pri nas!

Zpět na