Peloponéz

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
Pavel
Administrátor

Peloponéz

Příspěvekod Pavel » 05 říj 2010, 12:37

Diskuze k letoviskům a dalším místům nacházejících se v této oblasti, jejíž polohu naleznete vyznačenu zde: http://www.recko-autem.cz/index.php?str=130&info=2
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Jirka
Administrátor

Re: Peloponéz

Příspěvekod Jirka » 24 kvě 2011, 15:37

Protože přes Peloponés letos pojedu (na Zakykthos) tak jsem zkoumal dost dlouho kudy vlastně jet... Možné jsou 3 varianty. 1) Lodí z Itálie do Patrasu...

2) od Evzoni jet po E75 , pak odbočit na A2 - Egnatia Odos. (trasa známá těm kdo jedou směr Igoumenitsa, Ioannina, Lefkada)
Tato trasa měří od mýtnice Malgara po most Rio - Antirio nějakých 460 km. Mýtné co jsem zjišťoval jsou : Malgara 2,8€ , Polymylos 2,8€ , Rio-Antirio 12,9€. Celkem tedy 18,5 €. Čas mi ukazoval na 5hodin 40 minut...

3) Od Evzoni jet stále po E75 směr Athény. A odbočit až blízko známého bojiště u Thermopyl na cestu E65. Pojedete blízko známých Delf a pak po pobřeží na západ k Rio-Antirio. A mýtnice ? Tady jsou... Malgara 2,8€ , Leptokaria 3,1 € , Pyrgetós 2,3 € , Makrychóri 1€ , Moschochori 2,9 € , Pelasgia 2,6 € , Rio-Antirio 12,9 €. Trasa je dlouhá nějakých 450 km, čas průjezdu ukazuje 6 hodin a pár minut.... celkové náklady na mýtné asi 27,6 €.

Trasy jsem si vyhledal a poplatky za dálnice našel při vyhledávání na http://www.viamichelin.com

Tak po důkladných úvahách nejspíše cestou na Zakynthos zvolím trasu západním směrem přes Egnatia Odos... a později při cestě zpátky pojedu východní trasou. Určitě se zastavíme v Delfách ! Budu moci tak porovnat obě trasy jak co do náročnosti, tak i rychlosti průjezdu. Dám pak vědět jak to dopadlo. Snad se povede udělat i záběry do slideshow...
Všude dobře, "doma"(tedy v Řecku) nejlíp :-P Tam si to teprv užívám ! :-P
MartinD

Příspěvekod MartinD » 24 kvě 2011, 16:06

to Jirka: Tu mi niekto cita myslienky :-)))) My tiez planujeme tento rok na Pelopones - a tiez chceme ist tam popri Janine a naspat popri Delfach a Termopylach. Naspat je to sice trosku drahsie kvoli tym mytniciam - ale zasa praveze sa chceme zastavit v tych Delfach a este raz aj pri Leonidasovi. Krucinal - uz sa neviem dockat - uz to mame "za par"
1997 Katerini-Paralia, 2005 Paralia, 2006 Paralia, 2007 Paralia, 2008 Paralia, 2009 Sarti, 2010 Kreta, Pelopones, 2011 Pelopones, Rodos, 2012 Milos, Kreta, 2013 Kreta, Nikiti, 2014 Pelopones, Rodos, 2015 Nikiti, 2016 Kreta, 2017 Kos
juris73

Příspěvekod juris73 » 25 kvě 2011, 21:21

Obě tyhle cesty přes Řecko jsem absolvoval loni a předloni jak přes Thívu a Mándru na Korinthos,Bafra Tripoli a Allagi a skončil v Kypparisíí tak i západní cestu na Pirgos, Pátru, Amfilohia, Filipiada,Báfra a dále po A2. Další rok jsem s Pátry jel přes Delfi, které pro milovníky antiky opravdu stojí za tu cestu. Delfi se dají projet, i když při vjezdu od Amfissie nebo Itei (záleží pojedete-li od jihu nebo severu) to tak nevypadá. Celé městečko je hlavní jednosměrná ulice na konci se prudce stáčí nahoru a jednosměrka se vrací zpět. Delfi projedete - pokud nebude ucpané autobusy se zájezdy. Archeologický areál leží hned za městem směrem na Livádiu. Nad cestou je muzeum spolu s divadlem, pod cestou je věštírna se školou.Vstup do venkovních areálů je 6eur na osobu děti školáci zdarma. Parkovat se dá na cestě u areálu grátis.Je to na dlouho a v prudkém svahu do slunce. Pití je nutnost obyčejná voda stojí venku před areálem 2eura za půl litru. Zbytek cest i s mýtem přes Peloponés a dálnici jsem popsal ve starém fóru v sekci peloponés. Ať vám to vyjde.
Juris73
juris73

Příspěvekod juris73 » 25 kvě 2011, 21:30

Ještě k Jirkovi cesta přes Egnatia Odos je náročnější na čas i když se to nezdá. Osobně bych volil cestu po A1 do Lamie a na konci Lamijského zálivu odbočku v pravo do hor na Brálos, Amfissiu, Itéu a Pátru.
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 27 kvě 2011, 07:25

juris73: Díky za info. Podíval jsem se do starého fóra a pročetl si to. Dám odkaz i pro ostatní kdyby to hledali, je to tady:
http://www.recko-autem.cz/pages/df/view ... id=407&p=2
Uvidíme jak nakonec pojedeme. Ale dost uvažuji o obou alternativách - bude i co srovnávat... a budu fotit. Získáme tak cenné materiály pro naši slideshow. Podle fotek ze satelitu bych řekl, že cesta od města Arta směrem k Rio-Antirio by měla být s částmi úseků dálničního typu. Něco je rozestavěné, něco už hotové. Uvidím jak to bude ve skutečnosti.
otto

Příspěvekod otto » 30 kvě 2011, 08:29

Nevím, jestli to Jirkovi pomůže při plánování trasy, ale díval jsem se na mýtné lístky z loňska i z předloňska a podle časů na mýtnicích Malgara - Pelasgias jsem trasu jel 2 hod 7 minut a 2 hod 12 min. Jinak k vyššímu zdražení došlo v r.2010 oproti r.2009. Letošní zdražení je nejvyšší u mýtnice Malgara +0,8 E, ostatní zdražení se pohybuje od + 0,1 do + 0,3 E. Makrichori zůstalo na 1,00 E.
Jirka
Administrátor

Příspěvekod Jirka » 30 kvě 2011, 12:13

Pochopil jsem tě dobře otto, že trasu od Malgary po Pelasgia jste zajeli za 2 hodiny a chlup ?
Určitě děkuji, získávám aspoň tokto nějaký přehled. :idea:
otto

Příspěvekod otto » 30 kvě 2011, 12:48

Ano, pochopil jsi to správně.
Trasu Malgara -Pelasgia za 2 hod 12 min v loňském roce. Teď jsem ještě koukal na časy na lístkách z těchto mýtnic po cestě zpět, tedy Pelasgia - Malgara a vychází čas 2 hod 14 min.
Mr.Vaahaa

Příspěvekod Mr.Vaahaa » 26 čer 2011, 20:57

Něco málo o Peloponézu zde:

http://www.t2b.cz/cestovani/vw-recko-20 ... km-na-lodi

Cestopis jsem sice nestihl stále dopsat, ale aspoň něco...
Spaní na divoko a měsíční pohoda...doporučuji...

Za týden odjíždíme do Soluně... Opět starým VW...
Přílohy
DSC_9558.jpg
DSC_9558.jpg (246.3 KiB) Zobrazeno 4631 krát

Zpět na