Chalkidiky

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
laradek

Re: Chalkidiky

Příspěvekod laradek » 25 kvě 2018, 07:02

:clap: Andy moc pekne jsi popsal i me pocity.
Stano

Příspěvekod Stano » 25 kvě 2018, 10:18

A pravdepodobne aj preto nám nevadia tie kilometre a hodiny strávené za volantom. :P
Peter

Příspěvekod Peter » 25 kvě 2018, 11:39

Andy je to trefné a presné :clap:
do Vourvourou ideme už štvrtý raz po sebe (sme začiatočníci a určite v budúcnosti ak to bude možné prejdeme celé Grécko, najlepšie na nejakom karavane na pohon bez emisií)
našli sme tam kúsok nášho raja iného typu, aký máme doma (aj keď doma bývame tiež v raji)
keď poviem že idem do Grécka autom, tak väčšina ľudí vypúli oči a myslí si že mi šibe
aj keď už viacero známych sa po našich rozprávaniach rozhodlo ísť do Grécka autom a neľutovali to
máme skúsenosti s Bulharskom, Chorvátsko, Tunisom a samozrejme, že chceme navštíviť aj iné krajiny a lokality, ale Grécko celej našej rodinke prirástlo k srdcu :romance-heartbeating:

každý rok prebrázdime 10 až 15 rôznych pláží a navštevujeme okolité mestečka, kde sa konajú trhy a je tam rušnejšia atmosféra,
predvlani sme autom prvý krát prešli celý stredný prst a okúsili aj vzdialenejšie pláže na druhej strane poloostrova, pozreli sme sa aj na pláže smerom na Athos.

uvidíme čo sa nám podarí prebádať tento rok, ale po troch návštevách to vyzerá tak, že pokým mi deti povedia že chcú ísť na miesto, kde sme boli vlani, lebo je tam najlepšie a stále sa nenudia, tak zatiaľ nebudem meniť (napr. taký Fioma tam bol až 8x :lol: )

zatiaľ som neobjavil iné miesto kde by sme mali takýto denný úlovok mušlí
Přílohy
musle.jpg
musle.jpg (353.19 KiB) Zobrazeno 510 krát
RomanKM

Příspěvekod RomanKM » 25 kvě 2018, 19:19

Nejvíce mušlí těch bílých cca 4cm jsme našly v Albánii kolem Durres.Tam se to dalo sbírat na kýble :-). Jinak Sitonii máme taky objetou dokola.Nejvíce čechů a slováků se zájezdem bylo v Toroni,tam je hodně klid - malá vesnička.Sarti větší,ale hodně dlouhá pláž,takže se tam dá vybrat od hrubšího písku až po prach.
2014 Chorvatsko-Primošten, 2015 Řecko-Sarti, 2016 Montenegro-Budva,Bar,Petrovac,Uljcin,Albánie-Dürres,Bulharsko-Nesebar,Sozopol,Primorsko, 2017 Řecko-Lefkáda,Albánie-Sarande,Himare, 2018 Chorvatsko,BiH Plitvice,Trogir,Šibenik,Dubrovník,Sarajevo
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 čer 2018, 23:18

Zaba77.. to oc jsi žádala je proti pravidlum DF, prispěvek sem proto smazal... prosim neporusujte pravidla DF a prectete si je. Dekuji.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Peter

Příspěvekod Peter » 09 črc 2018, 13:31

Teplota mora bola v Chalkidiki - Sinthonii na prelome júna a júla 2018 vynikajúca
odhadom okolo 26°C čo zodpovedalo aj predpovediam http://www.sea-conditions.com/en/home#
človek mohol byť hodiny vo vode a nebola mu zima 8-)
posledný týždeň júnový (zrážkové obdobie, teplota vduchu do 25°C) bolo more dokonca teplejšie ako vzduch v popoludňajších hodinách
aj napriek daždivým dňom a silným búrkam nedošlo k citeľnému ochladeniu vody a ani medúzy som v týchto častiach nevidel (ani minulé roky)

Zpět na