Chalkidiky

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
hekor

Re: Chalkidiky

Příspěvekod hekor » 20 dub 2018, 23:52

Dekuji za reakce! :-)

No ubytko mam objednane od 27.6-7.7. Protoze co jsem se docetl ve zpravach z cest minulych let, tak cesty na noc byvaji nejjistejsi co do prujezdu hranicemi a protoze i v minulych vyletech do IT (Gargano) ci do HR (Ploce) jsem jezdil na noc a nemam s tim problem, tak to vidim na vyjezd nekdy 26.6 odpoledne... Snad to neni volba zcela zcestna :-)

No rusit to uz teda nebudu :-D

Sent from my iPhone using Tapatalk
Jardap
Administrátor

Příspěvekod Jardap » 21 dub 2018, 13:03

To Hektor (edit - po upozornění od Friga opravuji To Hekor): Termín je podle mě v pohodě. Tedy alespoň na cestu tam si myslím, že není problém. Z5 to může být malinko horší, ale stále to není srpen ... Ohledně klidu a soukromí na pláži nevím - výše uvedenou destinaci neznám. Jen z logiky a z toho co jsem zatím v Řecku zažil (autem jsem ale byl jen 4x) si nejsem jist ... je to blízko pro Srby, Makedonce, Bulhary ... Na druhou stranu v Řecku se často dá najít miniplážička pro jednu rodinu .. :D Pokud by jsi chtěl mít skoro jistotu prázdnějších pláží, tak západní pobřeží Peloponézu je super (jen trochu daleko - ale kdyby byl blíž, tak tam jsou lidi).
2000 Messonghi - Korfu busem , 2012 Chalkidiki - Toroni autem, 2013 Lefkada - Vasiliki autem, 2013 Velké Bílovice autem, 2014 Prušánky - Nechory autem, 2015 Lefkada Vasiliki autem, Poloponés 2017 autem
frigo

Příspěvekod frigo » 21 dub 2018, 13:47

Tak jsem čekal, kdo se první chytí a splete si jméno nového člena :) . Vítězem se stává JardaP a Peter :clap: . Je vidět, že trvalé postižení Řeckem je opravdu diagnóza :D . Jinak k tématu, dle vlastní zkušenosti bych na Chalkidiki v tomto termínu hledal klidné pláže spíše na Sithonii než na Kasandře. Určitě se dá něco najít. Hekor ale má zkušenosti z Peloponésu, jen nevím z jaké jeho části. Lidnatost turistů na pláži je však určitě větší na severu, než na jihu Řecka.
hekor

Příspěvekod hekor » 21 dub 2018, 18:23

No, tento rok už to měnit nebudu, zkusím cestu a pokud to bude v pohodě, kouknu se jižněji za rok :-)

Na Peloponézu jsem byl západně od vesnice Finikouda, což je na tom západním prstu, jihozápadně od Kalamaty. Tam to bylo moc moc fajn :-)

PS: Není to poprvé a určitě ne naposled, kdy mi někdo řekl "po Mexicku" :-)
romča
Administrátor

Příspěvekod romča » 21 dub 2018, 21:56

Řeky by jsi hodně naštval, kdybys řekl, že je Hektor Mexičan. :mrgreen:
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Hekt%C3%B3r
2002 a 2004 Chalkidiki, 2007 Pelion-Platanidia, 2008 Chalkidiki-Sarti, 2010 Pieria-Skotina, 2011 Lefkáda-Fryni, 2012 Lefkáda-Vasiliki, 2013 Peloponés-Kato Vervena, 2014 Pelion-Horefto, 2015 Epirus-Ammoudia, 2016 Peloponés-Koroni, 2017 Athény + Agiokampos

Zpět na