AKTUÁLNĚ Z INTERNETU I JINÝCH ZDROJŮ (vyhrazeno zprávám admin)

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
Pavel
Administrátor

Re: AKTUÁLNĚ Z INTERNETU I JINÝCH ZDROJŮ (vyhrazeno zprávám admin)

Příspěvekod Pavel » 28 črc 2017, 07:37

Po předcházejícím bouřlivém počasí určitě každého zajímá předpověď. Dobrá zpráva zní, počasí se začíná zlepšovat.. A na radaru zatím žádné bouřky v Řecku.

V Attice, počasí se očekává, že bude polojasno v poledních a odpoledních hodinách. Vítr bude foukat západní severozápad 3-4 Teplota v rozmezí od 20 do 33 stupňů Celsia.
Soluň oblačno. Teplota se bude pohybovat mezi 20 a 30 stupňů Celsia.

Makedonie, Thrákie
Ve východní Makedonii a Thrákii lokální deště a přeháňky v časných ranních hodinách, které mohou být prudké. Postupné zlepšení.
Teplota: od 18-31 stupňů Celsia. V západní Makedonie 3-4 stupňů nižší.

Jónské moře, Epirus, Západní střední, západní Peloponés
Polojasno. Možnost občasného deště na horách.
Teplota: od 19 do 32 stupňů Celsia. na pevnině 3-4 stupňů nižší.

Thesálie, východní Sterea, Evia, východní Peloponés
Polojasno. Možnost deště v horách Thessaly.
Teplota: od 19 do 33 stupňů Celsia. V severních oblastech 2-3 stupňů nižší.

Kyklady, Kréta
Polojasno.
Teplota: od 23-31 stupňů Celsia.

Východ ostrovy v Egejském moři, Dodecanese
Převážně oblačno s možností občasných srážek a bouře.
Teplota: od 22-31 stupňů Celsia.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 28 črc 2017, 10:14

Pred 10ti minutami na fcb zprava, ze hranicni prechod HU/SRB Horgos ma 2km frontu a cekaci dobu pisatel odhaduje na 4-6 hodin... Brzo rano pred 9 hodinami to bylo stejne..
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 29 črc 2017, 08:26

Velký požár vypukl v pátek pozdě odpoledne v Gonnoi Larissa. Oheň se šířil venkovskou oblasti s olivovými háji. Po náročném boji s ohněm trvajícím asi tři hodiny byl zvládnut pod částečnou kontrolu, ale hasiči jsou stále v pohotovosti, protože hrozí opětovné vypuknutí.

Vypadá to na pěkný slunečný víkend jak pro Athény, tak i Soluň... http://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/gr/
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 29 črc 2017, 18:21

VAROVÁNÍ: Od soboty se bude v Egejské oblasti zvedat silný vítr, který dosáhne největší intenzity v neděli. Tento budou doprovázet velké vlny. Buďte velmi opatrní!
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 črc 2017, 07:53

TAHLE ŠPATNÁ ZPRÁVA JE Z NAŠICH ŘAD - JEDEN Z NÁS.. Včera přes den se neznámý pachatel pokusil, na Peloponésu v oblasti Zacharo (Kaiafas), vloupat do vozidla jednoho z našich řad. Vozidlo zůstalo odstavené u pláže a po návratu z ní majitel zjistil, že se mu do něj pokusil někdo vloupat. Sice se do vozidla nedostal, škoda na dveřích je vysoká cca 30tisíc. Což je však horší, poškozené dveře u řidiče po otevření zevnitř, nelze zpátky zaklapnout a nedrží v poloze zavřeno..

Událost byla oznámena na Policii, tam byl problém vše přetlumočit a získat vůbec potvrzení pro českou pojišťovnu o uvedené události. Po oznámení na českou pojišťovnu, ta "srší" ochotou sama.. Zřejmě jak nejde přímo o nepojízdné auto a odtah, odpověď byla "nevíme, neznáme, nestihneme sehnat servis a zajistit opravu".. (přesto to pojištění nezatracuji, je lepší zaplatit za případný odtah cca 1000,-kč než 100tisíc bez něj..) Ale v tomto případu se nějak do pomoci "nehrnou"..

Takže chlapi, jsme schopni na dálku nějak našemu členovi pomoct? "Nick" neuvádím, nemám souhlas (neptal sem se)..

Radou jak provizorně opravit ty dveře, aby držely v poloze zavřeno.. Nákres, manuál v pdf, popis jak na to..
Máte někdo v uvedené oblasti nějaký česky mluvící a místně znalý kontakt, který by mohl poradit? (šikovného automechanika, autoservis a třeba přetlumočit..)
Seženeme nějakou mapku servisů Ford na Peloponésu, nebo máte v tý oblasti zkušenost s nějakým jiným servisem?

Nechci aby to někoho něco stálo, ale víc hlav víc ví.. a když jsme opravovali Mirovi "vykopnutý konektor" taky jsme to na dálku vyřešili.. :-D

TÉMATICKY REAGOVAT NA TUTO ZPRÁVU MŮŽETE ZDE: viewtopic.php?f=19&t=13&p=21912#p21912

Ashampoo_Snap_2017.07.30_00h40m56s_001_.jpg
Ashampoo_Snap_2017.07.30_00h40m56s_001_.jpg (264.95 KiB) Zobrazeno 1137 krát
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 30 črc 2017, 19:15

Kdo budete večer kolem Bělehradu (20,30-21.30) tak v centrální části Srbska bude touto dobou bouřka, která se blíží k metropoli ze západu..

Na jižním konci Evie v nepřístupném terénu u Karistos propukl požár, do hasebních prací zapojeno 30 hasičů a pomocníci.. Obydlená místa zatím neohrožuje..

V Thessaloniky zadrželi kamion s 22 uprchlíky..

Pro zítřek je vyhlášeno vysoké nebezpečí požáru v regionech Attica a severní Egejské moře (Lesbos, Chios) a v Euboia, Boiótie, Korint a Argolida.

Jak se předpokládalo, ostrovem Kos dnes zatřáslo další zemětřesení o síle 3,5 st. Richtera s epicentrem asi 16 km od tureckého Bodrunu. Oběti na životech ani zranění nejsou uváděni, zřejmě se to obešlo bez nich..

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA ZÍTRA SLIBUJE SLUNEČNO S TEPLOTAMI PŘES 30 ST.C.. http://www.protothema.gr/weather/
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 31 črc 2017, 09:45

Dnes bude v Řecku nádherné slunečné počasí s teplotami kolem 30 st.C zdroj: http://www.protothema.gr/weather/

Včera v noci bylo v Μαύρο Λιθάρι (pod Athénami) zahájeno v moři pátrání po 26-ti letém plavci, kterého se zúčastnily lodě i vrtulník. Mladík byl nakonec nalezen nezraněný.

Včera pozdě večer se podařilo dát pod kontrolu požár v horské oblasti Karpenisi (poblíž Lamia).

Včera večer kolem 21.30 hod. došlo ve městě Patras (Peloponés) na jedné z příbřežních komunikací k vážné potyčce mezi přistěhovalci. Dva zranění. Na místě zůstali policisté, kteří pátrají po dalších pachatelích uvedeného incidentu.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 31 črc 2017, 11:05

Jak postupovat když se Vám motor přehřeje? To je aktuální v Řecku, v kolonách na dálnici, ale i pro nadcházející víkend tady u nás. Proto zařazujeme odkaz na pár rad, zabývající se tímto problémem.. http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/co ... a-spravne/
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 31 črc 2017, 14:10

Poslední dobou se šířil, zejména na řeckých internetových serverech hoax (poplašná zpráva), že na Krétě prý hrozí zemětřesení o stupni 9,5 Richtera.. což vzbudilo oprávněnou paniku a mohlo neprávem poškodit řecký turistický ruch.. Státní zástupce již podal podnět k šetření a zjištění totožnosti provozovatele serveru, který tuto poplašnou a nepravdivou zprávu vypustil, kdy pachateli hrozí za uvedené jednání trestní stíhání.. :clap: ..a tak to má být!

..taky jsem na tuto zprávu dříve narazil, ale nezdálo se mi to a čekali jsme na vyjádření odpovědných osob a jak vidno, udělali jsme správně.. ..byla to přinejmenším značně "zkreslená" informace

zdroj: http://www.protothema.gr/greece/article ... tin-kriti/
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 31 črc 2017, 17:03

Tak Mirin provedl úpravu v první sekci našeho webu a od teď můžete sledovat NAŠE ZPRÁVY v samostatném bloku se stejnojmennou záložkou červené barvy.. Budeme sem vkládat tématické informace ze všech možných zdrojů, včetně těch Vašich z DF.. Jsme zase o krok dál.. :clap: :banana-dreads:
Admin Mirin píše: myslíš si, že to bude stačit? (Bolek, film Pelíšky) :doh:

Zpět na