AKTUÁLNĚ Z INTERNETU I JINÝCH ZDROJŮ (vyhrazeno zprávám admin)

..doplnění nejen k místopisům R-A, ale i další informace vztahující se k Vašim oblíbeným místům - členěno dle jednotlivých krajů.. NEŽ ZAČNETE PSÁT, PROSÍME INFORMUJTE SE DO KTERÉHO KRAJE VÁMI POPISOVANÉ MÍSTO PATŘÍ (například na mapce webu R-A "základní informace >> území).. děkujeme.
Pavel
Administrátor

AKTUÁLNĚ Z INTERNETU I JINÝCH ZDROJŮ (vyhrazeno zprávám admin)

Příspěvekod Pavel » 25 črc 2017, 07:25

Dvojice francouzských turistů šla v neděli odpoledne obdivovat katedrálu svatého Ondřeje v Patras a narazila na partu nezletilých kapsářů, která odvedla jejich pozornost takovým způsobem, že nakonec zjistili, že jim schází peníze i mobilní telefon!

V Aténách se bude konat jedna z demonstrací odborových svazů, je naplánována na 11:30 na náměstí Karaiskaki a po silnici Evropskému parlamentu a ministerstva vnitra. Podobné demonstrace by se měly konat dnes ve všech hlavních městech jednotlivých prefektur.
Pozn admin: Pokud se stanete svědky podobného, je vždy lepší odejít, protože se vše díky provokatérům dost často zvrhává v násilné protesty a následné zákroky policie..

V Srbsku nadále panuje bouřlivé počasí.. Bouřka se zatím pozvolna přesouvá z oblasti Čačak na jihovýchod k Niši a přes Kosovo do FYROM..

Všem co jsou na cestách i v Řecku, za team R-A přeju hezký den ;-)
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Re: AKTUÁLNĚ Z INTERNETU I JINÝCH ZDROJŮ (vyhrazeno zprávám admin)

Příspěvekod Pavel » 25 črc 2017, 09:23

Pokračující požár v Loutses Korfu. Oheň vzniknul v pondělí odpoledne v lesním prostředí v regionu Loutses. Podle Hasičského záchranného sboru nejsou ohroženy obytné čtvrti, ale obtížný terén komplikuje práci hasičů.
Tady hlídám já! (K Řecku patří zábava a já mám rád humor v každý podobě :-) ) Bohužel jsem zároveň rozhodčí, soudce i kat tohoto DF, kdy legrace občas končí.. :think:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 25 črc 2017, 17:04

Na facebooku se objevují zprávy, že romové nabízejí na trase mezi Horgošem a Bělehradem levně "zlato" pod záminkou že nemají peníze v hotovosti na pohonné hmoty atd.. Stojí u cesty a mávají na Vás (třeba i kanystrem), nebo Vás osloví na parkovišti při odpočinku. Nejen že se nejedná o zlato, ale leštěný bronz. Pokud se s nimi pustíte do řeči, mohou Vaši pozornost odvést a okrást. Buďte opatrní a tomuto se vyhněte!!! Je to jejich oblíbená "finta" nic nového.. Já jsem se s podobným setkal několikrát, nikdy nebyli agresívní (potřebují získat Vaši spolupráci) a chtějí vzbudit lítost a soucit (občas sebou tahají děti). Jsou povětšinou slušně oblečení a působí solidním a občas i bohatším dojmem.. Většinou stačilo je nekompromisně odmítnout. Když byli neodbytní, odjel sem na jiné parkoviště, ale to se stalo tuším jen jednou asi z pěti případů.. Nenechte se zlákat domněle lehkým výdělkem, mohly by vám zůstat jen oči pro pláč..

Níže se dokonce hovoří o loupeži a zbrani, což může být i nedokanalost strojového překladu.. Kdo ví, když víte, přizpůsobíte se.. Dokud jedete, nikdo Vás nezastaví ;-) No ne?

Admin Mirin píše: Jejich oblbovací technika je předem secvičené divadlo celého gangu, kdy má každý svou předem určenou roli....jejich první snahou je obměkčit případnou kořist kritickou situací podpořenou ženami s plačícími dětmi na rukou (známe ze sociálky), následně nabídka výhodné koupě nějakého zboží, které oni prodávají v nouzi a za dobrou cenu a zatímco si zboží prohlížíte, zbytek gangu vám prohlíží, co se dá vybrat z vašeho auta. Když svolíte k obchodu, zjistíte, že jste koupili bezcennou věc. Když budete neopatrní, tak si ke koupi přilepší obsahem vašeho auta.
POZOR!!!! Moje rada zní: nezastavovat podezřelým osobám, na parkovišti odmítat jakoukoliv komunikaci.

A ještě nakonec....na OMV Beška jsem se setkal se situací, že mi na vozíku mladý cigán přivezl beznohohé starého cigána a chtěli nějaký žebr....bohužel, rozum zvítězil na srdcem a nic jsem nedal....a protože jsme měli na benzince menší pauzu, tak jsem vyzistil, že v nedaleké dodávce maj těchto invalidů plný pytel...prostě je někde sesbírali a vozí na žebrotu....jim daj minimum, gang vydělává ...

Ashampoo_Snap_2017.07.25_17h18m51s_001_.jpg
Ashampoo_Snap_2017.07.25_17h18m51s_001_.jpg (87.68 KiB) Zobrazeno 1399 krát
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 26 črc 2017, 07:27

Připomínáme, že začínají (de facto od dnešního odpoledne) další prázdniny v Německu a to nejlidnatějších krajů Bádensko-Württembersko a Bavorsko.. Je třeba si připravit alternativní trasy a hraniční přechody z důvodu předpokládaného silného provozu na M0,M5 a Horgoši.. Více zde: viewtopic.php?f=2&t=138&p=23428#p23434

V šoku zůstal jeden řidič v Soluni, který se dnes krátce po půlnoci podíval i s autem do jedné z kaváren, kde návštěvníci zrovna sledovali fotbal. Není to zrovna běžná situace, čtyři lidi zraněni (jeden vážněji) a na místo vyjíždělo ke zraněným několik sanitek. Alkohol nakonec nezjištěn. (aktualizováno 09.11)

Má se mírně ochladit a zejména na severu Řecka se mohou objevit bouřky a občasné přeháňky. Jasno by mělo být pouze v regionu Attika. Bouřky mohou být i silné.

Když jsme u počasí, tak v Itálii - Grottammare, měli včera silné krupobití, že pláž byla jak v zimním období.. zdroj a foto.. https://www.facebook.com/meteoit/
Itálie se v těchto dnech potýká vůbec se špatným počasím, které má za následek dva lidské životy...

Ashampoo_Snap_2017.07.26_07h36m03s_001_.jpg
Ashampoo_Snap_2017.07.26_07h36m03s_001_.jpg (51.25 KiB) Zobrazeno 1337 krát
Mirka
Administrátor

Příspěvekod Mirka » 26 črc 2017, 07:39

Včera v České televizi: Na Krétě byli zadrženi dva Češi, kteří se údajně pokoušeli o nelegální archeologický průzkum. Byly jim zabaveny detektory kovů a další pomůcky, hrozí jim minimálně vysoká pokuta.
Také zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/dva ... 251956_haf
Nepředpokládám, že je to někdo z "našich", ale v této souvislosti upozorňujeme, že podezřelé mohou být i nevinné aktivity - každopádně se nesmí sbírat (a vyvážet) jakékoliv historické předměty ani fotit vojenské objekty.
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 26 črc 2017, 20:03

Balkánský poloostrov prožívá bouřkový podvečer, takže kdo pojedete za 1-2 hodiny přes Horgoš, zřejmě zažijete bleskový ohňostroj..

Ashampoo_Snap_2017.07.26_20h02m15s_002_.jpg
Ashampoo_Snap_2017.07.26_20h02m15s_002_.jpg (264.96 KiB) Zobrazeno 1255 krát
Mirin
Administrátor

Příspěvekod Mirin » 26 črc 2017, 20:52

Možná by se to asi hodilo více do tématu Navigace, ale tvůrci Mapy.cz od Seznamu uvolnili pro mobily s OS Android mapy celého světa OFFLINE...tedy navigujete, aniž byste museli být připojeni do internetu. Při instalaci si jen vybere mapové podklady státu, o které máte zájem. Myslím si, že to bude dobrá vychytávka a pomocník na cestách.
Popis výrobce:
Mapy.cz od Seznamu vás provedou celým světem. Najdete si trasu, naplánujete výlet a do cíle dorazíte díky hlasové turistické navigaci zdarma. A to i bez připojení k internetu. Stačí si mapu dané země nebo regionu stáhnout do svého telefonu. Své cesty si navíc můžete zaznamenat prostřednictvím Stopaře. S aplikací už nepotřebujete navigaci do auta či na kolo. Když na výlet, tak s aplikací Mapy.cz.

Ke stažení ZDARMA zde: https://play.google.com/store/apps/deta ... mapy&hl=cs
2006 - Asprovalta, 2007 - Mola Kaliva, 2011 - Thassos, 2012 - Polichrono, 2014 - Sarti, 2015, 2018 - Thassos, Skala Potamia :handgestures-thumbupleft:
Svět patří těm, co se neposerou! A lepší pivo v žaludku, než-li voda na plicích :obscene-drinkingcheers: Nad alkoholem se zvítězit nedá, jen my Moraváci jsme už několikrát remizovali. :banana-rock:
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 27 črc 2017, 07:18

Ve středu večer vypukl požár na Zakhyntosu hoří Volimes. Oheň vypukl včera v 21:40 v lesním prostředí, probíhá i na místě hašení na kterém se podílí osm vozidel, 20 hasičů a další technika. Jedná se o nepřístupný terén, naštěstí požár neohrožuje domy ani nefouká vítr.

Hodně se na řeckých serverech hovoří o nebezpečných drogách, které jsou rozšířeny nejvíce na diskotékách na Zakhyntosu a na Korfu. Je to nová móda mezi mladými s názvem „rajský plyn“, ale s překladem si nejsem jist. Máte-li dospívající děti, které pouštíte na diskotéky, zpozorněte, už jsou i oběti na životech mezi mladými.
Tak jsem si vše právě ověřil, jedná se skutečně o plyn, který se distribuje v ampulích nebo dýchá z balónku a je to nebezpečná droga, která může stát život..

V severní a východní Aegean hrozí lokální deště a občasné bouřky, které se v severovýchodní části mohou být silné - útlum se očekává v noci včetně poklesu teploty..Teplota se bude pohybovat v rozmezí od 17 do 32 stupňů, v severním Řecku, 23-31 stupňů ve střední a jižní Řecko, 15-30 stupňů v západním Řecku, 25-30 stupňů v Kyklady a na Krétě, 23-31 stupňů ostrovů východního Egejského moře a Dodecanese.

Na západní části Peloponésu a v okolí Kavala (Východní Makedonie a Thrákie) je v současnosti silná bouřka..

Ashampoo_Snap_2017.07.27_07h15m19s_001_.jpg
Ashampoo_Snap_2017.07.27_07h15m19s_001_.jpg (457 KiB) Zobrazeno 1208 krát
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 27 črc 2017, 18:21

Tak co se událo za poslední hodiny v Řecku?

Spadlé malé dopravní letadlo u Larissa, osádku tvořily dvě osoby, obě zahynuly.

Ranní prudká bouře na Kefalonii způsobila výpadky elektřiny, občasné krupobití i přívalový dešť. Bouře byla tak prudká, že způsobila zpoždění letů z místního letiště o jednu hodinu a pasažéři nemohli ani z letadla. Dnes navečer a večer se bude bouře šířit do východní Makedonie, Thrákie, ostrovy na severu a východě moře.

V současnosti to vypadá takto (intenzita blesků - bílá nejnovější)

Ashampoo_Snap_2017.07.27_18h13m23s_004_.jpg
Ashampoo_Snap_2017.07.27_18h13m23s_004_.jpg (58.28 KiB) Zobrazeno 1136 krát

Problémy nebyly pouze na Kefalonii. V killini na Peloponésu se ulice v dopoledních hodinách během chvíle změnily v řeku a tak obyvatelé tohoto města zažili krušné chvíle. (na fotografii je čas zveřejnění, ne události)..

Ashampoo_Snap_2017.07.27_18h17m56s_006_.jpg
Ashampoo_Snap_2017.07.27_18h17m56s_006_.jpg (112.13 KiB) Zobrazeno 1136 krát
Pavel
Administrátor

Příspěvekod Pavel » 27 črc 2017, 23:15

K dnešním prudkým bouřkám se ještě vrátím, na níže uvedeném odkazu je pár videí, jak to vypadalo v regionu Lamia (Fthiotida).. Jsou zde velké škody.. :-( Od zítřka 28.7.. se má počasí zlepšovat, takže nezoufejte.. ;-)

http://www.protothema.gr/greece/article ... fthiotida/

Ashampoo_Snap_2017.07.27_23h14m44s_007_.jpg
Ashampoo_Snap_2017.07.27_23h14m44s_007_.jpg (296.62 KiB) Zobrazeno 1092 krát

Zpět na